Facebook Reels kullanıma sunuldu

Facebook Reels

Facebook Reels kullanıma sunuldu

ABONE OL 

TikTok ile ciddi bir şekilde popüler olan ve Instagram tarafından Reels ismiyle karşımıza çıkan kısa videolar şimdi de Facebook’ta karşımıza çıkıyor.

Facebook Reels Duyuruldu

Facebook çatı şirketi Meta tarafından yapılan açıklama ile birlikte Facebook Reels özelliğinin 150 ülkede kullanıma sunulduğu duyuruldu. TikTok’un elinde bulundurduğu popülerliği Reels ile az da olsa platformlarına çeken Mark Zuckerberg, bu defa Facebook Reels ile karşımıza çıktı.

Meta tarafından yapılan açıklamada Facebook kullanıcılarının platformda geçirdiklerinin zamanın yarısında video izlediği ifade edildi ve bu hamle ile birlikte kullanıcı alışkanlıklarına yönelik bir adım atılmış oldu. Mark Zuckerberg konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Reels, şimdiye kadarki en hızlı büyüyen içerik biçimimiz ve bugün bunu küresel olarak Facebook’taki herkesin kullanımına sunuyoruz.

Facebook Reels kullanıma sunuldu

Facebook Çatı Şirketi: Meta

Facebook, Instagram, WhatsApp ve diğer birçok uygulama Facebook ismi altında faaliyet gösteriyordu. Bugün yapılan açıklama ile çatı şirketinin adının Meta olduğu açıklandı. Son haftalarda Metaverse ile defalarca gündeme gelen Facebook, artık Meta isminin altında faaliyet gösterecek.

Şirketlerde ve uygulamalarda herhangi bir değişiklik olmayacak. Yalnızca kağıt üzerinde diyebileceğimiz bir değişiklik olduğu söylenebilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.