Facebook logosu değişti!

Facebook logosu değişti

Facebook logosu değişti!

ABONE OL 

Meta şirketlerinden olan Facebook, logo değişikliğiyle gündeme geldi. Yeni logoda daha koyu bir mavi tonu kullanıldı.

Facebook Logosunun Renk Tonu Değişti

Dünya üzerinde 2 milyarlardan fazla aktif kullanıcısı bulunan Facebook, logosunda değişikliğe gitti. Diğer logo ile aynı formda olan yeni logoda yalnızca renk tonu farklılık gösteriyor.

Meta, Facebook’taki logo değişikliğiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

Amacımız, Facebook logosunun daha cesur, heyecan verici, kalıcı ve yenilenmiş bir tasarımını yaratmaktı. Ayırıcı, yeni iyileştirmelerin her biri, uygulamanın kimliğinin temel unsuru olarak tasarımın tamamında daha fazla uyum sağlıyor.

Bunu, uygulamamızda görsel olarak daha erişilebilir olacak şekilde tasarlanan ve “f” harfinin öne çıkması için daha güçlü bir kontrast sağlayan Facebook’un temel mavi renginin daha kendinden emin bir ifadesini ekleyerek yaptık.

Facebook Metaverse Yatırımları Sebebiyle Büyük Zarar Etmişti

Facebook, Metaverse odaklı yatırımları sebebiyle 13.72 milyar dolarlık bir zarar yaşamıştı. Bilindiği gibi Facebook şirketi artık Meta isimli bir tepe şirkete bağlı. Yine Meta da Mark Zuckerberg tarafından kuruldu ve faaliyetlerini sürdürüyor. Şirketin Metaverse bölümünün yapmış olduğu yatırımların başında Reality Labs yer alıyordu. Bu proje de 4.28 milyar dolar zarar etmişti.

Şirketin kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, Metaverse yatırımlarına devam edileceğini de yaptığı açıklamada belirmişti:

Önceliklerimiz değişmedi. Yol haritamızı yönlendiren iki büyük teknolojik dalga, bugün yapay zeka ve uzun vadede Metaverse.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir