Facebook çatı şirketinin adı değiştirildi: Meta

Facebook çatı şirketi Meta

Facebook çatı şirketinin adı değiştirildi: Meta

ABONE OL 

Mark Zuckerberg tarafından kurulan ve dünya üzerinden kullanıcı sayısı milyarları aşan uygulamaların tümü Facebook isminin çatısı altındaydı. Facebook bugün çatı şirketinin adını değiştirdi.

Facebook Çatı Şirketi: Meta

Facebook, Instagram, WhatsApp ve diğer birçok uygulama Facebook ismi altında faaliyet gösteriyordu. Bugün yapılan açıklama ile çatı şirketinin adının Meta olduğu açıklandı. Son haftalarda Metaverse ile defalarca gündeme gelen Facebook, artık Meta isminin altında faaliyet gösterecek.

Şirketlerde ve uygulamalarda herhangi bir değişiklik olmayacak. Yalnızca kağıt üzerinde diyebileceğimiz bir değişiklik olduğu söylenebilir.

Facebook çatı şirketinin adı değiştirildi: Meta

Facebook Rapçilere Özel BARS İsimli Uygulama Geliştirmişti

BARS isimli uygulamanın asıl hedef kitlesi rap ile ilgilenen kişiler. Rap müzik yapan kullanıcılarına ‘Challenge‘ imkanı da sunan uygulama yakın zamanda yeni bir trend haline gelebilir.

TikTok ve diğer müzik destekli video programlara rakip olacak olan BARS isimli uygulama 60 saniyelik video çekme imkanını kullanıcılarına sunacak. Video kaydı tamamlandıktan sonra filtre desteği sunacak BARS uygulaması, AutoTune filtresini de kayıt alacak kullanıcılara sunacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.