Evox Capital nedir?

Evox Capital

Evox Capital nedir?

ABONE OL 

Yerli kripto para girişimlerinden olan ve satışa sunduğu NFT’lerin kısa sürede Sold Out olmasıyla birlikte bir hayli ses getiren Evox Capital şirketi hakkında tüm detayları bir araya getirdik.

Evox Capital Nedir? Ne Amaçla Kuruldu?

Evox Capital şirketi Barış Büyüktaş ve Ali İlhan tarafından genç girişimcilere fayda sağlamak, kaliteli projeler keşfederek özellikle küçük yatırımcıların bu projelere erişmesini sağlamak ve yerli kripto para projelerinin global olarak tanınmasını sağlamak amacıyla kuruldu.

Şirket, 10 bin NFT’den oluşan koleksiyonunu Avax ağında satışa sunmuş ve çok kısa süre içerisinde Sold Out olmuş yani tamamı satılmıştı. Kısa sürede satılan bu NFT’ler 160 dolar fiyatıyla satışa sunulmuştu. Bu NFT’lerin yatırımcılarına oldukça fazla katkısı olacak.

Satılan NFT’lerin bugünkü değeri ise oldukça dikkat çekici bir artışa sahne oldu. Floor price ise 6.75 Avax‘a (520 dolar) kadar yükseldi.

Evox Capital nedir?

NFT’ler Nasıl Bir Fayda Sağlayacak?

Öncelikle NFT satın alan yatırımcılar yine Evox Capital şirketi tarafından düzenlenen ön satışlara katılma hakkı elde edecek. Yatırımcılar kaç adet NFT’ye sahipse o kadarlık alım yapmak hakları olacak. Ayrıca yine NFT sahibi yatırımcılar şirket tarafından düzenlenen tüm özel etkinliklere katılabilecek. Bunun dışında yine NFT satın alan yatırımcılar özel eğitimlere de erişebilecek.

10 bin adet NFT satışı sonra elde edilen gelirin yüzde 30‘unun projelerin ön alımlarını yapmak için kullanılacağı, gelirin yüzde 30‘u ile stake ve DAO piyasalarında farming yapılarak gelir elde edilecek ve bu gelir NFT’leri geri satın almak için kullanılacak. Gelirin yüzde 20‘si ile genç yatırımcılara kaynak tahsis edilecek. Kalan yüzde 20‘lik kısım ile ise marketing harcamaları yapılacak.

Şirketten alınan bilgiye göre satışa sunulan NFT’lerin yüzde 30’u kurumsal şirketler tarafından satın alındı.

Evox Capital Discord sunucusuna ulaşmak için TIKLAYIN.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir