Ethereum işlem ücretleri düşüşte!

Ethereum işlem ücretleri

Ethereum işlem ücretleri düşüşte!

ABONE OL 

Ethereum, Bitcoin’in ardından en popüler ve en büyük ikinci kripto para. Piyasadaki birçok kripto paranın Ethereum Blockchain ağı üzerine kurulu olduğunu düşünürken önemini daha fazla anlarız. Yakın zamanda büyük ilgi gören NFT’ler de Ethereum tabanlı platformlarda satılıyor. Ancak satışların şu sıralar azalması sebebiyle Ethereum Blockchain ağı çok daha rahat durumda.

Ethereum İşlem Ücretleri Geriledi

Ethereum, NFT’lerin de üzerinde bulunduğu bir Blockchain ağına sahip. Oldukça yoğun kullanılan Ethereum Blockchain ağında işlem ücretleri de bu yoğunlukla eşit oranda artıyor. NFT’lerin popürleşmesi Ethereum ağına işlem ücretlerinin yükselmesi olarak yansıyor.

NFT satışları son günlerde iyice azaldı. Bu da Ethereum işlem ücretlerini azaltmaya yetti. Ağdaki yoğunluğun hafiflemesiyle birlikte Ethereum işlem ücretleri de bir önceki günlere göre azalarak 12.2 dolar seviyelerine geriledi. Etherscan verilerine göre 28 Ağustos tarihinden bu yana Ethereum işlem ücretleri ilk defa bu kadar aşağı seviyelerde seyrediyor.

Tüm zamanların en yüksek Ethereum işlem ücreti ise 69 dolar olarak kayıtlara geçmişti.

Ethereum işlem ücretleri
Ethereum işlem ücretleri düşüşte!

Ethereum Londra Güncellemesi Gerçekleştirildi

12.965.000 numaralı blokta gerçekleşen EIP-1559 güncellemesi Ethereum Blockchain ağının en önemli sorunu olan işlem ücretlerini (Gas) düzenlemek için önemli bir hamle yaptı. Kullanıcıların gaz ücretlerini madencilere göndermek yerine yakıldığı ağa göndermelerini sağlayan farklı bir işlem ücreti özelliği Ethereum Blockchain ağına eklendi.

İşlem ücretleri ağ yoğunlaştıkça artıyor ve çok ciddi seviyelere yükselip mağduriyete sebep oluyordu. İşlem ücretlerinin bakiyeden bağımsız bir şekilde sabit olması küçük bakiyeler ile Ethereum transferi yapmak isteyen yatırımcılara ayak bağı oluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.