Eski Ripple yöneticisi 245 milyon dolarlık cüzdana erişemiyor!

 Eski Ripple yöneticisi 245 milyon dolarlık cüzdana erişemiyor!

Ripple son haftalarda davalarla gündeme gelse de bu defada eski yöneticisiyle gündeme geldi. Eski Ripple yöneticisi Stefan Thomas, hediye olarak verilen 7.002 Bitcoin‘in bulunduğu cüzdana erişemediğini açıkladı.

Eski Ripple Yöneticisi Servetine Ulaşamıyor

Ripple’ın eski CTO’su Bitcoin cüzdanına erişemiyor. Bitcoin ağına yönelik eğitim videoları çekmesi karşılığında kendisine ödenen 7.002 Bitcoin‘i IronKey isimli donanım cüzdanında saklayan Stefan Thomas, cüzdanına erişim sağlamak amacıyla giriş yapmaya çalıştı. 8 defa yanlış şifre giren Thomas’ın yalnızca 2 deneme hakkı kaldığı belirtildi.

Eski Ripple yöneticisi servetine ulaşamıyor

Toplamda 245 milyon dolar değerindeki Bitcoin’lerine erişemeyen Thomas, şifresini fiziksel olarak saklamak amacıyla bir kağıda yazdığını da belirtti. Ancak bu bu kağıda da ulaşamayan Stefan Thomas, servet büyüklüğündeki cüzdanına erişim sağlayamıyor.

Ripple Kurucu Ortağında 400 Milyon Dolarlık Satış!

Şu an Stellar CTO‘su olarak görev yapan Jed McCaleb, Ripple kurucuları arasında yer alıyor. Bu sebepten dolayı elinde yüklü miktarda XRP bulunan McCaleb, yaptığı satışlarla isminden söz ettiriyor.

2014 yılında Ripple’dan ayrıldığında 9.5 milyar XRP‘lik kurucu ödülü alan McCaleb, geçtiğimiz 2020 yılında 1.2 milyar XRP satışını 0.34 dolar fiyatından gerçekleştirdi ve 408 milyon dolar gelir elde etti. 2014 ile 2019 arasında da yaklaşık olarak yarım milyar XRP sattığı bilinen Jed McCaleb, bu satışlar sayesinde en zengin kripto yatırımcıları arasında yer alıyor.

Ripple ile anlaşması süren Jed McCaleb, bu anlaşma sayesinde her hafta satışını gerçekleştirebileceği XRP miktarı sınırlandırıyor. Bu sayede XRP fiyatının satışlardan etkilenmesinin önüne geçileceği ifade ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir