Eski FTX çalışanı: Lüks harcamalar iflası getirdi

FTX çalışanı

Eski FTX çalışanı: Lüks harcamalar iflası getirdi

ABONE OL 

FTX’in iflasının ardından eski bir FTX çalışanı Twitter hesabından açıklamalar yapmaya başladı. Bu açıklamalarından şirketin lüks harcamalar yaptığını ve bunun da iflası beraberinde getirdiğini ifade etti.

Eski FTX Çalışanından Şok Açıklama

FTX Pazarlama Departmanı çalışanı Danielle Cloud, Twitter’dan birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında şirketin lüks harcamalar yaptığı, uzun süreli çalışma saatlerinin uygulandığı ifade ederek saplantılı bir iş kültürü sebebiyle iflasın geldiğini belirtti.

Cloud, bu açıklamalarında oldukça ağır şartlarda çalıştıklarını da belirterek izin alamadıklarını da ifade etti.

Eski FTX çalışanı: Lüks harcamalar iflası getirdi

FTX Eski CEO’su SBF Tutuklandı

Kripto para piyasasının yaşadığı son şok olan FTX iflasında yaptığı hatalarla en büyük sorumlu olan Sam Bankman-Fried, Bahamalar’da tutuklandı. ABD’nin Bahamalar’a yaptığı resmi talep üzerine Bahamalar‘a hareket etti ve SBF tutuklandı.

FTX’in iflas etmesi ve on binlerce insanın mağdur olmasının ardından SBF’nin hala serbest olması birçok yatırımcı tarafından eleştiriliyordu. Ancak bugün sabah saatlerinde tutuklama gerçekleştirildi.

Sam Bankman-Fried’in yakında ABD’ye iade edilmesi bekleniyor. Bahamalar Başbakanı Philip Davis konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Bahamalar ve Amerika Birleşik Devletleri, FTX ile bağlantılı, kamu güvenine ihanet etmiş ve kanunları çiğnemiş olabilecek tüm bireylerden hesap sormak konusunda ortak çıkarlara sahip. Amerika Birleşik Devletleri bireysel olarak SBF’ye karşı suç duyurusunda bulunurken, Bahamalar, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer yerlerdeki yasa uygulayıcı ve düzenleyici ortaklarının devam eden işbirliğiyle FTX’in çöküşüne ilişkin kendi düzenleyici ve cezai soruşturmalarına devam edecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir