Epic Games Store saatlerce kapalı kaldı

Epic Games yeni bir oyunu ücretsiz yaptı

Epic Games Store saatlerce kapalı kaldı

ABONE OL 

Dün saat 18:00’da Epic Games Store’da yeni ücretsiz oyun yayınlandı. Yayınlanan oyunun popülaritesi düşünülünce kullanıcılar mağazaya yoğun bir ilgi gösterdi. GTA 5 oyununu ücretsiz yapan Epic Games, mağazasında saatlerce hizmet veremedi.

Epic Games dün yeni ücretsiz oyunu yayınlamayı planlıyordu ancak bir gün önce atılan bir tweette oyun önceden açıklandı. Daha sonra ise bu tweet hemen silindi. .Tweet yanlışlıkla mı atıldı yoksa stratejik bir hamle miydi bilinmez ama yayılmasından hemen sonra büyük bir merakla yayın saati beklenmeye başladı.

Free GTA 5 has broken Epic Games Store and Epic Games launcher ...

Epic Games Store, oyunun yayınlanacağı saatte çöktü ve saatlerce kapalı kaldı

Daha sonra ücretsiz oyunun yayınlanacağı saat geldi ve oyunu hemen ücretsiz almak ve indirmek isteyenler bir anda siteye yüklendiler. 18:05’te şirket bir tweet atarak sitenin yüksek bir trafik yaşadığını ve çöküntü yaşandığını belirtti.

“Şu anda Epic Games Store’da yüksek trafik yaşanıyor.
Kullanıcıların şu anda yavaş yükleme süreleri, 500 hata veya çöküntü yaşanabileceğinin farkındayız ve bu konuda çalışıyoruz. En yakın zamanda güncelleme yapacağız.”

“Birçok kullanıcının şu an Epic Games Store’a erişemediğini biliyoruz. Trafiği azaltmak için bir çözüm üzerinde çalışmaya devam ederken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.”

Bu tweetler atıldıktan saatler sonra, bu sabaha karşı saat 06:11’de sorunun çözüldüğüyle ilgili bir tweet atan şirket, kullanıcılara anlayışları için teşekkür etti.

“Bu sorunlara çözüm bulmak için güncelleme dağıttık ve çoğu kullanıcı şu anda Epic Games Store ve Launcher’a erişebilmektedir. Başka sorunlarla karşılaşırsanız trafiği izlemeye ve güncellemeler sağlamaya devam edeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Yaklaşık 12 saatlik bir çöküntünün ardından sabaha karşı kullanıcılar mağazaya ve oyuna erişebildiler.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.