Epic Games geliştirici hesabı Apple tarafından kaldırıldı

Epic Games

Epic Games geliştirici hesabı Apple tarafından kaldırıldı

ABONE OL 

Apple ile Fortnite geliştiricisi Epic Games arasında sular durulmuyor. Epic Games, App Store’da yer alan Fortnite uygulamasına yüksek komisyonları aşmak için ilave bir ödeme sistemi eklemişti. Bu sebepten dolayı Apple Fortnite’ı App Store‘dan kaldırmıştı. Son olarak Epic Games geliştirici hesabı Apple tarafından kaldırıldı.

Fortnite App Store ve Play Store’dan Kaldırılmıştı

Epic Games, Google ve Apple ödeme sistemleri dışında ayrıca bir ödeme yöntemini Fortnite oyununa eklemişti. Bunun üzerine kural ihlali gerçekleştirdiği için Fortnite, App Store ve Play Store‘dan kaldırılmıştı. Apple’ın bu hareketine büyük tepki gösteren Epic Games şirketine Spotify ve Facebook’tan destek gelmişti.

Epic Games Geliştirici Hesabı Kaldırıldı

Epic Games Geliştirici Hesabı Kaldırıldı

Apple tarafından Fortnite geliştiricisi Epic Games‘e 28 Ağustos gününü son gün olarak vermişti. Ancak herhangi bir olumlu gelişme olmamasının ardından Apple, Epic Games’in geliştirici hesabını kaldırdı.

Apple konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Epic Games’in geliştirici hesabını App Store’dan silmek zorunda kaldığımız için hayal kırıklığına uğradık. Epic Games’teki ekiple uzun yıllar boyunca etkinlikler ve oyunların sürümleri üzerinde çalıştık. Mahkeme, Epic Games’ten dava devam ettiği sürece App Store için hazırlanan yönergelere uygun bir şekilde davranmasını istedi ancak Epic Games bunu reddetti.”

“Bunun yerine App Store’un kurallarını ihlâl etmeyi sürdüren Fortnite, güncelleme yayımlamaya devam etti. Bu durum App Store’daki diğer tüm geliştiriciler için adil değil ve müşteriler bundan dolayı iki firmanın agresif davranışlarına maruz kaldı. Gelecekte tekrar birlikte çalışabileceğimizi umuyoruz ancak şimdilik bu mümkün değil.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir