Epic Games Bandcamp’ı satın alacak

Epic Games Bandcamp'ı satın alacak

Epic Games Bandcamp’ı satın alacak

ABONE OL 

Dağıttığı ücretsiz oyunlarla büyük bir popülerliğe sahip olan Epic Games Bandcamp şirketini satın alarak hizmet alanını genişletmeye hazırlanıyor.

Epic Games Bandcamp’ı Satın Alacak

Bandcamp, Spotify ve Apple Music gibi bir müzik akış platformudur. Burada müzik veya albüm satın alıp dinleyebiliyoruz. Bandcamp, Epic Games’in bünyesine geçerek dünya geneline yayılmayı ve pazarda kendine yer edinmeyi amaçlıyor. Epic Games ise hizmet verdiği alanları genişletmeyi hedefliyor.

Bandcamp’in Epic Games bünyesine geçmesiyle şirket CEO’su Ethan Diamond’ın görevine devam edeceğini belirtelim.

Epic Games 2021 verileri yayınlandı
Epic Games 2021 verileri

Epic Games 2021 Verileri Yayınlandı

2020 yılında 160 milyon kullanıcıya hizmet veren Epic Games, 2021 yılında bu miktarı 194 milyonun üzerine çıkardı. Günlük aktif kullanıcı sayısı en çok 31 milyon seviyesine ulaşırken eş zamanlı aktif kullanıcı sayısı 13 milyonun üzerine çıktı. Aralık ayında aylık bazda aktif kullanıcı sayısı bir önceki seneye göre yüzde 11’lik artış göstererek 62 milyona ulaştı. Oyun kütüphanesindeki oyun sayısını iki katına çıkararak 900’den fazla oyun sunmaya başlayan şirket, mağaza içerisinde 840 milyon dolarlık satış hacmine ulaştı.

Epic Games’te ayrıca yıl boyunca toplam değeri 2.120 doları bulan 89 oyun ücretsiz olarak dönem dönem dağıtıldı, toplamda bu 89 oyun ise 765 milyon kez ücretsiz olarak indirildi.

Yılın En Popüler Oyunları

  • FINAL FANTASY VII REMAKE INTERGRADE
  • Hitman III
  • GTA V
  • Far Cry 6
  • Chivalry II
  • Darkest Dungeon II
  • Fortnite
  • Kena: Bridge of Spirits
  • Genshin Impact
  • Rocket League

Şirket ayrıca 2022 yılı içerisinde gerçekleşmesi beklenen planları da yayınladı. Haftalık ücretsiz oyun kampanyasını devam ettirecek olan Epic Games, oyuncu profilleri ve başarılarını daha ön planda tutacak. Kütüphane ve indirme yönetimi konusunda çok geri bildirim alan şirket tüm bu problemlerle ilgilenecek. Oyuncuların sesli iletişim kurabilmesi için bir çalışma içerisinde olan şirket, kullanıcıların oyunları değerlendirmesi için Derecelendirmeler ve Anketler ile bir topluluk hizmeti yayınlanacak. Epic Cüzdan daha fazla ülkede kullandırmak isteyen Epic Games, başlatıcı hızı ve performans için birçok geliştirmede bulunacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir