Epic Games Apple gerginliğinde yeni gelişme!

Epic Games Apple

Epic Games Apple gerginliğinde yeni gelişme!

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde Apple ve Epic Games arasında bir gerilim yaşanmış ve Apple, Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite oyununu App Store‘dan kaldırmıştı. Sebep olarak ise oyun içi satın alma bölümüne Apple‘dan habersiz alternatif bir ödeme ekranının eklenmesi olduğu ortaya çıkmıştı. Bu gerilim devam ederken yeni bir gelişme ortaya çıktı.

Fortnite App Store ve Play Store’dan Kaldırılmıştı

Epic Games, Google ve Apple ödeme sistemleri dışında ayrıca bir ödeme yöntemini Fortnite oyununa eklemişti. Bunun üzerine kural ihlali gerçekleştirdiği için Fortnite, App Store ve Play Store‘dan kaldırılmıştı. Apple’ın bu hareketine büyük tepki gösteren Epic Games şirketine Spotify ve Facebook’tan destek gelmişti.

Epic Games Apple Gerginliğinde Yeni Gelişme

Her iki tarafında geri adım atmadığı gerginlik davaya dönüşmüştü. Gelen son haberlere göre Epic Games tarafından açılan davanın ilk duruşması 2021 yılının temmuz ayında gerçekleşecek. Epic Games, sözleşmedeki kuralları ihlal ettiğini kabul etmişti ancak Apple’ın rekabete ayrı davranması sebebiyle olayların bu seviyeye ulaştığını belirtti. Epic Games Apple gerginliğinin önümüzdeki yılda devam edeceği kesinleşmiş oldu.

Apple’a Karşı Sorun Yaşayan Yalnızca Epic Games Değil

Apple ile sorun yaşayan tek şirket Epic Games değil. Spotify ve Hey isimli e-posta uygulaması da Apple ile sorun yaşayan diğer şirketler arasında yer alıyor. Ayrıca Epic Games’in Apple ile sorun yaşamaya başladığı günlerde Facebook’dan destek aldığı biliniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir