EOS akıllı sözleşmeleri Ethereum sanal makinesinde çalıştırıldı

   EOS akıllı sözleşmeleri Ethereum sanal makinesinde çalıştırıldı

  EOS isimli kripto paranın arkasındaki şirket Block.one geçtiğimiz günlerde bir yarışma duyurmuştu. Yarışmanın galibine 200.000 dolar ödül verileceği duyurulmuştu. Yarışma sonuçlandı ve kazananın Syed Jafri olduğu açıklandı.

  EOS Akıllı Sözleşmeleri Ethereum Sanal Makinesinde Çalıştırılarak Bir İlk Başarıldı

  Block.one şirketinin duyurduğu yarışmada yarışmacılardan EOS akıllı sözleşmelerini Ethereum sanal makinesinde çalıştırılması istendi.

  Bu iki büyük Blockchain ağının bir arada çalışabilmesine yönelik gerçekleştirilen yarışma birçok yenilik için zeminde hazırlamış oldu. Block.one şirketinin CTO‘su Dan Larimer konu hakkında açıklama yaptı:

  ”Gerçekleştirilen yarışma, Ethereum ve kodlama dillerini bilen geliştiricilerin EOSIO ağının doğal avantajlarından faydalanmasını, uygulamaların gelişimlerini sağlıyor. Ayrıca geliştirilen uygulamalar da kullanım kolaylığı, izlenebilirlik, denetlenebilirlik ve merkezi olmayan bir veritabanı ortaya çıkmasında etkin bir rol oynuyor.”

  Larimer açıklamalarına şöyle devam etti:

  Birbirinden faklı olan iki Blockchain ağının bir arada etkili bir şekilde çalışmasına öncülük eden çalışma sonucunda sektör donatılmış olacak.

  Yarışma 3 Şubat 2020‘de başladı ve yarışmayı EOS akıllı sözleşmesi ile Ethereum sanal makinesini çalıştırabilen Syed Jafri kazandı ve 200.000 doların sahibi oldu.

  Syed Jafri Kimdir?

  Syed Jafri, EOS’un en büyük ve en hızlı blok görüntüleyicisi olan Bloks.io kurucuları arasında yer alıyor. Ayrıca daha önceden Ethereum için akıllı sözleşmeler geliştirmiş tecrübeli bir yazılımcı olarak tanınıyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir