En zengin Türk, Korona aşısı geliştiren Uğur Şahin oldu

 En zengin Türk, Korona aşısı geliştiren Uğur Şahin oldu

Prof. Ugur Sahin, Vorstandsvorsitzenden der Firma Biontech SE, aufgenommen in Mainz, 04.12.2020. Mainz Germany *** Prof Ugur Sahin, Chairman of the Board of Biontech SE, recorded in Mainz, 04 12 2020 Mainz Germany Copyright: xFlorianxGaertnerxNo Use Switzerland. No Use Germany. No Use Japan. No Use Austria

Bloomberg’in sürekli güncellediği dünyanın en zengin 500 kişisi listesine yeni giren Prof. Dr. Uğur Şahin, 5,1 milyar dolarlık servetiyle en zengin Türk ünvanını kazandı.

Almanya’da BioNTech firmasının kurucusu olan ve 2020 yılının büyük krizi Korona virüsü salgınını durdurmak amacıyla ABD’li ilaç firması Pfizer ile ortak bir çalışma sonucunda aşı geliştiren Şahin, yakın bir zamanda önemli bir açıklama yapmıştı. Dr. Özlem Türeci ile birlikte aşının geliştirildiğini açıklayan Şahin’in CEO’su olduğu BioNTech firması, bu açıklamanın ardından %250’den fazla değer kazanarak 30 milyar dolara yakın bir fiyata yaklaştı.

BioNTech CEO'su Prof. Şahin: Aşı mükemmele yakın, ciddi yan etkisi yok |  Independent Türkçe

En Zengin Türk, Korona Aşısı Geliştiren Uğur Şahin Oldu

Bloomberg milyarderler endeksinde BioNTech firmasının yüzde 18,8‘ine sahip olan Şahin’in serveti, 2 kattan fazla artış göstererek 5,12 milyar doları buldu ve en zengin 500 kişi arasında kendine yer bulan profesör, listedeki tek Türk oldu.

Listenin zirvesinde hala Jeff Bezos bulunurken son ayların yükselen yıldızı Elon Musk ikinci sıradaki yerini korumaya devam ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir