En büyük 10 kripto para – 9 Ocak (VİDEO)

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 9 Ocak (VİDEO)

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 9 Ocak 2022)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 41.560 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.6 azalarak %40.5‘e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki değeri 110 milyar dolar azalarak 785 milyar dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 302 milyar dolar azalarak 1 trilyon 940 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – 9 Ocak (VİDEO)

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Samsung, ayrıca üretmiş olduğu TV’lere NFT desteği sağlamaya başlıyor. Bu yıl üreteceği TV modellerinde NFT görüntüleme desteği sağlayacak olan Samsung, sektör adına oldukça sevindirici bir adım atmış oluyor.
  • Taraftar token’ların piyasa değeri 408 milyon dolara geriledi.
  • Star Atlas Paribu’da listelendi.
  • NFT satış platformu OpenSea, C serisi finansman turunda 300 milyon dolar değerinde yatırım aldı. Bu yatırımla birlikte
  • OpenSea 13.3 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.
  • Bitcoin piyasa değeri ile kripto para piyasasının piyasa değeri karşılaştırıldığında Bitcoin dominasyonu (hakimiyeti) dediğimiz oran ortaya çıkıyor. CoinGecko verilerine göre Bitcoin dominasyonu yüzde 37.28 seviyesine kadar geriledi. Bitcoin dominasyonunun gördüğü en düşük nokta ise 2018 yılında yüzde 33‘tü.
  • Daha önce duyurulan iş birliğinin ardından Samsung ile Decentraland (MANA) arasında yeni bir anlaşma daha yapıldı. Bu anlaşmaya göre Samsung, Decentraland’da 837 mağaza açacak.
  • Kurucuları arasında Emin Gün Sirer‘in de yer aldığı Ava Labs, Togg ile iş birliğine gidiyor. Togg resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile iş birliği yapıldığı duyuruldu. Geçtiğimiz günlerde CES 2022 fuarında C-Sedan modelinin lansmanını düzenleyen Togg, Blockchain alanında Ava Labs ile iş birliği yapma yoluna gitti.
  • Grayscale fonu 40 milyar dolara geriledi.
  • PayPal, daha önce kullanıcılarına Bitcoin satın alma imkanını sunmuştu. Bu hamlesiyle birlikte yeni yatırımcıların kripto para piyasasına giriş yapmasında etkin rol oynamıştı. PayPal Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg‘e yaptığı açıklamada kripto para geliştirme konusunda çalışmaların sürdüğünü ancak şimdilik araştırma aşamasında olduklarını ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir