En büyük 10 kripto para – 9 Ağustos 2020

 En büyük 10 kripto para – 9 Ağustos 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 9 Ağustos 2020)

Bitcoin 11.670 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.6 azalarak %60.5’e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 8 milyar dolar artarak 215 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 17 milyar dolar artarak 356 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Youtube, 214 bin aboneye sahiop olan Altcoin Daily kanalını “yasa dışı faaliyetlere teşvik ettiği” sebebiyle kapattı. Kanal sahibi olan kardeşler duruma itiraz ettiklerini açıkladı.
  • Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden birçok ünlü kişinin hesabını hackleyen ve ortak bir tweet atarak Bitcoin adresi paylaşan gencin milyon dolarlık serveti ortaya çıktı.
  • İsviçre’nin en büyük kamu bankalarından olan Basler Kantonalbank, kripto para hizmeti vermeye başlıyor. Dünyada kripto paralara olan ilgi de bu şekilde giderek artıyor.
  • Ethereum işlem ücretleri geçtiğimiz günlerde bir hayli yükselerek kendi Blockchain ağında bir sorun haline gelmeye başlamıştı. Son günlerde bu sorun yavaş yavaş son buluyor ve işlem ücretleri normale dönmeye başladı.
  • Çin Halk Cumhuriyeti Merkez Bankası (PBoC) tarafından geliştirilen Dijital Yuan projesi Çinli bankalar tarafından test edilmeye başlandı. Daha önce telekomünikasyon şirketleri tarafından test edilen Dijital Yuan yavaş yavaş faaliyete geçiyor.
  • Almanya ülkede faaliyet gösteren 67 Bitcoin ATM’sine el koydu. Almanya Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurumu, ülkede Polonya merkezli Shitcoins Club tarafından kullanıma sunulan kripto para ve Bitcoin ATM’lerine el koydu.
  • Lider kripto para Bitcoin, en yüksek fiyata ulaştığı dönemin ardından ilk kez 1 milyonu aşkın aktif hesaba ulaştı. 2017 yılının Aralık ayında en son bu kadar aktif cüzdanının olduğu ve bu sayıya bugüne kadar hiç ulaşılmadığı ortaya çıktı.
  • Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) son yılların en çok ses getiren teknolojilerinden olan Blockchain‘e yatırım yaptı. Farklı sektörlerde yatırımı bulunan OYAK, akıllı tarım faaliyetlerinde kullanmak üzere Blockchain‘e yatırım yaptı.
  • Twitter CEO’su Jack Dorsey‘in bir diğer şirketi Square, kullanıcılarından gelen talep doğrultusunda son 12 ay içerisinde 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin alımı gerçekleştirdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir