En büyük 10 kripto para – 4 Eylül

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 4 Eylül

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 4 Eylül 2022)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 19.675 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.8 azalarak %38.8 seviyesine geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki değeri 7 milyar dolar azalarak 376 milyar dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 4 milyar dolar artarak 971 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap adresinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Bugünün ilk saatlerinde bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiada AVAX projesinin kurucusu olan Emin Gün Sirer‘in bir hukuk şirketi ile gizli bir anlaşma yaptığı, bu anlaşma ile birlikte bu şirkete ciddi oranda AVAX ve Ava Labs hisseleri ödediği, karşılığında ise rakip projelere haksız yere davalar açıldığı belirtildi.
  • Thodex isimli kripto para borsasının kurucusu Fatih Özer, Arnavutluk’ta yakalandı. Fatih Özer’in Türkiye’ye iadesi için sürecin başladığı açıklandı.
  • FTX CEO’su Sam Bankman-Fried‘in Huobi borsasını satın alacağı iddia edilmişti. CEO bu iddiaları reddederek ne kendisinin ne de şirketinin Huobi’yi satın almayacağını açıkladı.
  • Paraguay Başkanı Mario Abdo Benitez, kripto para madenciliğinin bir sektöre dönüşmesini öngören yasayı veto etti. Bu vetonun sebebi olarak ise yüksek elektrik tüketimi olduğunu belirtti.
  • Kripto para piyasasını geçen hafta olumsuz etkileyen AVAX iddialarının merkezinde bulunan avukat Kyle Roche, birçok kripto para şirketine açtığı davalardan geri çekildi.
  • Coin ATM Radar verilerine göre Türkiye’deki Bitcoin ATM’leri sayısı 14. Bu Bitcoin ATM’lerinin 9 tanesi İstanbul‘da yer alıyor. Diğer Bitcoin ATM’leri ise Ankara, Antalya, Mersin, Bursa ve İzmir‘de yer alıyor.
  • Geçtiğimiz aylarda FIFA, ALGO ile iş birliği yaptığını açıklamıştı. Bu iş birliği ile birlikte Dünya Kupası organizasyonları için NFT’ler duyurulacaktı. Şimdi bu NFT’lerin hazırlandığı açıklandı.
  • ADA olarak bildiğimiz Cardano isimli kripto paranın ağ güncellemesi için tarih açıklandı. Cardano Vasil hard fork isimli güncellemenin 22 Eylül tarihinde yapılacağı açıkladı.
  • VINU Gate io’da listelendi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir