En büyük 10 kripto para – 4 Ekim 2020

 En büyük 10 kripto para – 4 Ekim 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 4 Ekim 2020)

Bitcoin 10.650 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.1 artarak %57.9’a yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 1 milyar dolar artarak 197 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 3 milyar dolar azalarak 338 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan KuCoin siber saldırıya uğramıştı. Saldırı sonucunda yaklaşık 200 milyon dolar değerinde kripto para çalınmıştı. Saldırı sonucunda çalınan kripto paraların birçoğu donduruldu.
  • Merkeziyetsiz finans olarak dilimize çevrilen DeFi giderek popülerliğini arttırırken toplam hacmini de aynı şekilde arttırıyor. NEO CEO’su yaptığı açıklamada DeFi’nin daha yeni başladığı ve yükselişinin süreceğini belirtti.
  • yearn.finance (YFI) kurucusunun yeni DeFi projesi olan Eminence oyun içi alanında faaliyet göstermeye hedeflemiş bir proje olarak biliniyor. Hackerların hedefi olan Eminence saldırı sonucunda 15 milyon dolarından oldu. Ancak hackerlar çaldıkları kripto paraların 8 milyon dolarlık kısmını geri gönderdi.
  • Yılların sevilen oyunu Atari, kripto parası ile karşımıza çıkacak. Bitcoin.com ile yapılan anlaşma sonucunda token satışı gerçekleştirecek. Ethereum tabanlı token’ların kısa sürede tükenmesi bekleniyor.
  • Lider kripto para birimi Bitcoin, yeni bir başarıyı daha geride bıraktı. İçerisinde Bitcoin bulunan cüzdan sayısı 31 milyonu aştı. Bitcoin’e olan ilginin arttığı bu ver sayesinde net bir şekilde anlaşılıyor.
  • Dün akşam saatlerinde dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan BitMEX, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından kara para aklamakla suçlandı. Peki bu gelişme kripto para piyasasını nasıl etkileyecek?
  • Twitter CEO’su Bitcoin geliştiricisi Udi Wertheimer‘in sorularına cevap verdi. Kripto para cüzdanından hangi kripto paraların olduğu sorusuna CEO Jack Dorsey yalnızca Bitcoin sahibi olduğunu söyleyerek cevap verdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir