En büyük 10 kripto para – 30 Ağustos 2020

 En büyük 10 kripto para – 30 Ağustos 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 30 Ağustos 2020)

Bitcoin 11.600 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1 azalarak %58.3’e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi sabit kalarak 214 milyar dolara seviyelerinde seyretti. Kripto para piyasasının toplam hacmi 7 milyar dolar artarak 367 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Ripple Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen, Bitcoin madenciliğinin büyük kısmının Çin‘de gerçekleştiğini ve bunun ABD için ve Bitcoin için bir tehdit oluşturabileceğinden bahsetti.
 • Uluslararası Para Fonu (IMF), Twitter üzerinden kripto paralar ile ilgili bir video yayınlandı. Büyük ilgi gören video 4.400 kişi tarafından retweet edildi, 6.700 kişi tarafından beğenildi.
 • Çin yaklaşık 1 yıldır geliştirdiği Dijital Yuan’ın kullanım alanlarını arttırmaya devam ediyor. Çin’deki bankalar tarafından test edilen Dijital Yuan 2022 yılında Pekin‘de gerçekleştirilecek olan Kış Olimpiyat Oyunlarında da kullanılacak.
 • Starbucks kripto paralara ve Blockchain teknolojisine olan yakınlığıyla biliniyor. Dünyaca ünlü kahve zinciri Blockchain sayesinde kullanıcılarına kahvelerin tüm aşamalarını ulaştırmayı hedefliyor.
 • Kripto para piyasasında son aylarda büyük çıkış yakalayan DeFi (Merkeziyetsiz Finans) projeleri kısa sürede yüksek yatırım toplamalarıyla biliniyor. YAM isimli DeFi projesinin çökmesiyle ilgili açıklama yapan Binance CEO‘su, tüm DeFi projelerinin kaderinin böyle olacağını iddia etti.
 • Çin‘de faaliyet gösteren CCID Araştırma Enstitüsü her yılın belirli dönemlerinde açıkladığı en iyi kripto para listesinin yenisini yayınladı. Listenin başında EOS yer alıyor.
 • Türkiye’nin en büyük kulüpleri arasında yer alan Trabzonspor kripto parasını piyasaya sürüyor. KAP açıklaması yapan Trabzonspor üreteceği token hakkında bilgi verdi.
 • Bitcoin‘in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto‘nun kim olduğu bilinmese de ortaya çıkardığı düzen sebebiyle teşekkürü hak ediyor. Yatırımcılar tarafından sürekli olarak Satoshi Nakamoto’nun ilk blok ödülü aldığı adrese bağışlar yapılıyor.
 • Bitcoin 2. defa geçildi. Lider kripto para birimi geçtiğimiz günlere kadar en pahalı kripto para olarak liderliğini koruyordu. DeFi projelerinden önce YFI (yearn.finance) ardından da RWS (Robonomics Web Services) Bitcoin’in fiyatını geçti. YFI 16 bin dolara kadar yükselmişken RWS tam tamına 116 bin dolara kadar yükseldi.
 • YFI (yearn.finance) isimli kripto para Bitcoin‘in tüm zamanlardaki rekorunu kırdı. Bitcoin tüm zamanların zirvesinde 20.089 dolar seviyelerini gördü. YFI ise 22.111 dolar fiyatı gördü ve Bitcoin’in rekorunu kırdı.
 • NASA (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) Blockchain kullanmaya başlıyor. Uyduların yörüngesi hakkında toplanan veriler Blockchain teknolojisi ile saklanacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir