En büyük 10 kripto para – 24 Mayıs 2020

   En büyük 10 kripto para – 24 Mayıs 2020

  En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 24 Mayıs 2020)

  Bitcoin şu an 9150 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1.8 azalarak %65.9’a geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 9.5 milyar dolar azalarak 168.1 milyar dolara geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise 9 milyar dolar azalarak 255 milyar dolara düştü.

  Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

  Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Altana Dijital Para Fonu Yatırım Sorumlusu ve Bitcoin yatırımcısı Alistair Milne, attığı tweet ile milyarderlerin Bitcoin’i satın alacağı fiyatı açıkladı. Milne‘ye göre milyarderlerin Bitcoin alacağı fiyat: 288 bin dolar
  • Kripto para ve kripto para listeleme platformunu 400 milyon dolara satın alan Binance geçtiğimiz günlerde kripto para borsalarının sıralama yöntemini değiştirmişti. Önceden hacme göre sıralanan borsalar artık ağ trafiğine göre sıralanıyor. Bu değişim olduktan sonra sıralamalarda değişme olması rakip borsaların tepki göstermesine sebep oldu.
  • Bitcoin‘in fiyat artışı veya azalışı insanların yatırım yapmasına sebep oluyor. Her iki durumda da yeni yatırımcılar ortaya çıkıyor. Ancak yatırımı yapmadan önce gerekli bilgiye doğrudan yatırım yapacak kişinin sahip olması sağlıklıdır. İstanbul’da bir bekçi ”Bitcoin alıp sizi zengin edeceğim” diyerek arkadaşlarını dolandırdı.
  • Ünlü oyun şirketi Atari en büyük 7. kripto para olan Litecoin ile anlaştı. Litecoin şirketinin arkasında olan Litecoin Vakfı, Atari ile yeni bir ortalık anlaşması yaptı.
  • Bitcoin‘in ilk üretilen hesaplarından birinde bugün bir hareket gerçekleştirildi. Bitcoin ilk oluşturulduğu zaman kurucusu Satoshi Nakamoto ile birlikte bir elin parmağını geçmeyecek sayıda insan Bitcoin madenciliği yapıyordu. 2009 yılında oluşturulmuş bir Bitcoin hesabında bugün 40 Bitcoin’lik bir hareket gerçekleştirildi.
  • Ünlü kripto para yatırım fonu Grayscale yeni bir rekor kırdığını açıkladı. 20 Mayıs itibariyle 3.8 milyar dolar değerinde kripto parayı bünyelerinde bulundurduklarını açıkladı.
  • Chainalysis hazırladığı raporda kripto paraların terör faaliyetlerini finanse etmek amacıyla kullanılmadığını, bu algının kripto para şirketlerine zarar verdiğini açıkladı. Ayrıca devletler ile birlikte terör örgütlerinin kripto para kullanmasına önlemenin birincil hedefleri arasında yer aldığını belirtti.
  • Kripto para sektöründe milyonlarca dolar kripto parası olan kişiler ”balina” olarak adlandırılmaktadır. Bir Bitcoin balinası 400 milyon dolar değerinden Bitcoin‘lerini bir hesaptan başka bir hesaba transfer etti ve karşılığında Bitcoin transfer ücreti olarak 2.5 dolar ödeme yaptı.
  • Bitcoin transfer ücreti Bitcoin Halving (Ödül yarılanması) sonrasında 20 kat arttı ve 6.64 dolara ulaştı. Bitcoin madencilerinin birçoğunun madencilik makinelerini kapatmasının ücret artışına sebep olduğu düşünülüyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir