En büyük 10 kripto para – 20 Eylül 2020

 En büyük 10 kripto para – 20 Eylül 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 20 Eylül 2020)

Bitcoin 10.960 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1.5 azalarak %57.4’e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 9 milyar dolar artarak 202 milyar dolara seviyelerine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 5 milyar dolar artarak 353 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Popüler DeFi projelerinden olan bZx üçüncü kez saldırıya uğradı. Dün akşam gerçekleşen saldırı sonucunda 8.1 milyon dolar değerinde kripto paranın çalındığı açıklandı. Popüler DeFi projelerinden olan bZx üçüncü kez saldırıya uğradı. Dün akşam gerçekleşen saldırı sonucunda 8.1 milyon dolar değerinde kripto paranın çalındığı açıklanmıştı. Birkaç saat önce bZx resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre fonlar kurtarıldı.
  • Avrupa Komisyonu‘nun bir kripto para tasarısı üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Kripto para konusundaki yasal çerçeveler üzerinde çalışılması ise kripto paraların önemsendiğini gösteriyor.
  • Hindistan geçtiğimiz günlerde kripto para alım ve satımını tekrar yasakladı. Ripple CEO’Su Brad Garlinghouse ise bu kararı sert bir dille eleştirdi.
  • DeFi projelerinin ortaya çıkmasıyla birlikte Uniswap isimli merkeziyetsiz borsa bir hayli ses getirdi. Yapılan yüksek hacimleri ise isminden söz ettiren Uniswap kendi token’ını üretti. UNI ismiyle üretilen token’ın fiyatı kısa sürede %90 arttı.
  • Lider kripto para birimi Bitcoin‘in yalnızca dijital ortamda alınıp satılması sebebiyle Bitcoin ATM‘leri giderek yaygınlaşıyor. Dünya genelinde toplam Bitcoin ATM sayısı 10 bini geçti.
  • Uniswap başta olmak üzere birçok DeFi projesi sebebiyle Ethereum işlem ücretleri arttı. Bunun temel sebebinin DeFi projelerinin Ethereum Blockchain ağı üzerinde faaliyet göstermesi olduğu biliniyor. Uniswap Ethereum Blockchain ağının şu an yaklaşık yüzde 42‘sini tek başına kullanıyor. Bu sebepten dolayı ağda işlem gerçekleştirmek için ödenen ücret artıyor.
  • UNI, Binance ve Coinbase’de listelendiği andan itibaren yüzde 240 artış göstererek kendi rekorunu kırdı. Ayrıca son 1 günde kripto para piyasasında en yüksek hacme sahip kripto para oldu. Son 1 günde yaklaşık 1 milyar dolarlık hacimle Bitcoin’i adeta ikiye katladı.
  • Ünlü analist ve program sunucusu Max Keiser yaptığı son açıklamalarında Bitcoin’in öneminin yeteri kadar anlaşılmadığını iddia etti. Bitcoin’in değeri anlaşıldığında ise değerinin 400 bin dolara kadar yükselebileceğini belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir