En büyük 10 kripto para – 2 Ağustos 2020

 En büyük 10 kripto para – 2 Ağustos 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 2 Ağustos 2020)

Bitcoin 11.256 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.1 azalarak %61.1’ye geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 25 milyar dolar artarak 207 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 40 milyar dolar artarak 339 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Lider kripto para birimi Bitcoin dünyanın bazı ülkelerinde yasak bazı ülkelerinde ise yasak değil. Bazı ülkeler ise bu konuda çekimser davranıyor. Bitcoin ve teknolojisi Blockchain dünyadaki bankacılık ve yatırım sistemine yeni bir soluk getiriyor. Rusya Bitcoin ve kripto paraları yasallaştırmak istiyor.
  • Kripto paralar her geçen gün yeni bir ülkede daha yasallaşıyor. Bu ülkelere son olarak Tayland katıldı. Aralarında kripto para borsası ve kripto para şirketlerinin olduğu toplamda 13 şirkete kripto para hizmet sağlayıcısı lisansı verildi.
  • Ünlü Bitcoin donanım cüzdanı üreticisi Ledger, geçtiğimiz ay hacklendiklerini ve 1 milyon kullanıcının e-posta adresleri ve kişisel bilgilerin çalındığını duyurdu. Geçtiğimiz ay hacklenen Ledger‘in neden bugün açıklama yaptığı ise akıllarda soru işareti bıraktı.
  • Bitcoin ve kripto paraların üretim sistemi olan kripto para madenciliği İran’da oldukça önemli gelişmelere sahne oluyor. İran kripto para madencilerine gerekli lisansları aldıktan sonra faaliyetlerini sürdürebileceğini duyurdu.
  • Lider kripto para birimi Bitcoin, Türk Lirası işlem çiftinde 80 bin TL‘yi aştı. Bu seviye Türk Lirası olarak bugüne kadar ki en yüksek seviye oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir