En büyük 10 kripto para – 19 Haziran (VİDEO)

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 19 Haziran (VİDEO)

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 19 Haziran 2022)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 19.060 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %4.3 azalarak %43.2 seviyesine geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki değeri 161 milyar dolar azalarak 361 milyar dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 261 milyar dolar azalarak 839 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap adresinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Bitcoin fiyatı birkaç aydır düşüş trendinde olsa da Bitcoin ATM sayısı artmaya devam ediyor. Coin ATM Radar verilerine göre haziran ayının ilk 10 günün 882 Bitcoin ATM’si kuruldu. Dünyanın birçok noktasında kurulan bu Bitcoin ATM’leri büyük ilgi görüyor.
  • Bitcoin‘i resmi para birimi ilan eden El Salvador, yaşanan bu düşüşlerle birlikte zarar etmeye devam ediyor. Bugüne kadar Bitcoin satın alımlarına 103 milyon dolar harcayan El Salvador‘un Bitcoin’lerinin değeri 50 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.
  • Dünyanın en zengin insanlarından olan Bill Gates, bu defa da NFT‘ler hakkında açıklama yaptı. Gates, NFT satın almanın Aptal teorisine dayandığını söyledi.
  • Tanınmış yatırımcılardan olan Peter Brandt, lider kripto para birimi hakkında yeni bir açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre Bitcoin 13 bin dolar olabilir.
  • Taraftar token’ların piyasa değeri 208 milyon dolara geriledi.
  • Kripto paralarla ilgili düzenlemeler yapan ülkeler arasında yer alan Panama, bir yasa tasarısı hazırlamıştı ancak Panama Devlet Başkanı tarafından bu tasarı veto edildi ve daha katı düzenlemeler hazırlanmasını istedi.
  • Ethereum denilince akla gelen ilk isim olan Vitalik Buterin, yaptığı açıklamada kripto paraları kastederek dijital varlıkların mevcut para birimlerinin yerini alamayacağını ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir