En büyük 10 kripto para – 18 Ekim 2020

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 18 Ekim 2020

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 18 Ekim 2020)

Bitcoin 11.420 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.4 artarak %58.9’a yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 1 milyar dolar artarak 211 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi sabit kalarak 358 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Dijital parasını geliştiren ülkeler arasında bulunan Japonya nihayet çalışmaların sonuna geldi ve ürettiği Dijital Yen‘i test etmeye başlıyor.
  • Kripto paraların popülerliğine ulusal paralarını dijitalleştirerek dahil olmak isteyen devletler çalışmalarını hızlandırmaya başladı. Bu çalışmalar sürerken IMF, Dünya Bankası ve G20 ülkeleri merkez bankaları tarafından geliştirilen dijital para standartları için çalışmaya başlıyor.
  • Fenerbahçe ve Beşiktaş kripto paraların çıkarmak için çalışmalara başladı.
  • Line of Credit (Kredi Hattı) ismiyle duyurulan kredi sistemi, RippleNet üyelerine XRP ile kredi vermeye başlayacak. Kredi olarak verilecek XRP fiyatının önceden belirleneceği ve kredi alma sistemi 24 ile 48 saat arasında RippleNet üyesine kredisini verecek.
  • Kripto para borsalarının para çekme departmanının yöneticisi olduğu belirtilen çalışan, kamusal bir güvenlik şirketi ile iş birliği halinde olduğunu belirten OKeX, çalışan ile bağlarımızı kopardık açıklaması yaptı.
  • Çin Halk Cumhuriyeti Merkez Bankası (PBoC) tarafından ulusal para Yuan‘ın dijitalleştirilmiş versiyonu olan Dijital Yuan kullanımı giderek artıyor. Son olarak Çin’in Shenzen şehrinde 10 adet akaryakıt istasyonunda kullanılmaya başlayan Dijital Yuan giderek yaygınlaşıyor.
  • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance büyük bir token yakma işlemini gerçekleştirdi. Kendi kripto parası olan BNB’den 2 milyon 253 bin 21 adet yakan Binance’in yakmış olduğu kripto paranın değeri 68 milyon dolar değerinde.
  • Atari Token, Atari tarafından satışa sunulacak olan VCS isimli oyun konsolunda kullanılacak. VCS siparişlerinin de 12 bin adeti geçmesi, oyun konsoluyla birlikte kripto paranın da merakla beklendiğini açıkça ortaya koyuyor. Atari Token, 29 Ekim tarihinde Bitcoin.com adresinden tane fiyatı 25 cent‘ten satışa sunulacak. 1 milyon adet token satışının gerçekleşeceğini açıklayan şirket, satışların kısa sürede sonlanmasını bekliyor.
  • Bitcoin‘in ilk çıktığı dönemlerde oluşturulmuş Bitcoin cüzdanlarından biri 10 yılın ardından hareket etmeye başladı. 10 yıldır hiçbir harekette bulunmayan Bitcoin cüzdan sahibi, sahip olduğu 12 milyon dolar değerindeki Bitcoin’leri hareket ettirdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.