En büyük 10 kripto para – 17 Ocak 2021 (VİDEO)

 En büyük 10 kripto para – 17 Ocak 2021 (VİDEO)

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 17 Ocak 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 35.030 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %2.2 azalarak %66.2’ye geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 87 milyar dolar azalarak 654 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 93 milyar dolar azalarak 987 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Kripto para piyasasındaki yükselişlerle birlikte düşüşlerinde yaşanabileceğinden bahseden FCA, kripto para yatırımlarını ‘çok yüksek riskli‘ olarak nitelendirdi.
 • HSBC‘den kripto para borsalarına ambargo geldi. HSBC, Birleşik Krallık‘taki kripto para yatırımcılarının ve kripto para borsalarının kendi hizmetlerini kullanmasına izin vermiyor.
 • Kripto para birimlerini balona benzeten Mark Cuban Bitcoin, Ethereum ve birkaç kripto paranın bu balon patladıktan sonra da güçlü bir şekilde sağ kalacağını söyledi.
 • Aragon One CEO’su Jorge Izquierdo, yoğun bir çalışmanın ardından doktor kararıyla iki hafta izne çıktığını ve kendini izindeyken şirkette kendisinden habersiz kararlar alındığını ifade etti. Bu olaydan sonra şirketin, Aragon manifestosun değerlerini yansıtmadığını da söyleyerek istifa etti.
 • Ripple’ın eski CTO’su Bitcoin cüzdanına erişemiyor. Bitcoin ağına yönelik eğitim videoları çekmesi karşılığında kendisine ödenen 7.002 Bitcoin‘i IronKey isimli donanım cüzdanında saklayan Stefan Thomas, cüzdanına erişim sağlamak amacıyla giriş yapmaya çalıştı. 8 defa yanlış şifre giren Thomas’ın yalnızca 2 deneme hakkı kaldığı belirtildi.
 • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, ülkemizde çok sayıda yatırımcısı bulunan HOT isimli kripto parayı BTC paritesinden delist ediyor.
 • Avrupa Birliği Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Bitcoin hakkında birtakım açıklamalar yaptı. Bu açıklamalarda Bitcoin‘in spekülatif bir varlık olduğunu ve regüle edilmesi gerektiğini belirtti.
 • CNBC haberine göre Dark Web‘te sahte Korona virüsü aşıları satılıyor ve Bitcoin ile 1000 dolarlık bir ödeme alınıyor.
 • SEC, XRP satışlarında lisans alınmadığını söyleyerek, lisanssız menkul kıymet satışı yapıldığı gerekçesiyle dava açmıştı. Bu davanın ardından dünyanın en büyük kripto para borsaları XRP‘yi bir bir delist etmeye başladı. Delist eden kripto para şirketleri arasında Grayscale yatırım fonu da katıldı.
 • Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projelerinde kilitli varlıkların hacmi 22 milyar doları aştı.
 • Siber saldırı ile birlikte gelen iflas toplamda 850 bin Bitcoin‘lik bir varlığın çalınmasıyla gerçekleşmişti. Birçok yatırımcısının mağduriyetiyle sonuçlanan olay sonrasında Mt.Gox’a ait ve içerisinde 200 bin Bitcoin‘in bulunduğu bilinen bir cüzdana ulaşıldı. Tokyo Bölge Mahkemesi bu cüzdanın içerisinde yer alan Bitcoin’lerin 150 bin tanesinin mağdur yatırımcılara dağıtılmasına karar verilmişti.CoinLab ile anlaşan Mt.Gox, mağdur yatırımcılara CoinLab üzerinden kayıp varlıklarının yüzde 90’ını ödeyecek.
 • Kraken XRP’yi delist eden kripto para borsaları arasına katıldı. Yalnızca ABD’li kullanıcıları kapsayacak olan delist işlemi 30 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak. Bu delist işlemi XRP fiyatına pek fazla etki etmedi. ABD’li XRP yatırımcıları Kraken borsasının XRP cüzdanlarını kullanabilecek.
 • Vergi danışmanı Niklas Schmidt, devletlerin geç kaldığı kripto para vergilendirmesiyle ilgili somut adımları içinde bulunduğumuz 2021 yılında atacağını ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir