En büyük 10 kripto para – 11 Temmuz

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 11 Temmuz

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 11 Temmuz 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 33.780 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.1 artarak %45.3’ye yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 31 milyar dolar azalarak 633 milyar dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 75 milyar dolar artarak 1 trilyon 102 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • 1.000 -10.000 Bitcoin‘e sahip olan yatırımcılar Bitcoin balinaları olarak nitelendiriliyor. Glassnode verilerine göre mart ayından itibaren düşmeye başlayan Bitcoin balina sayısı yeniden yükselmeye başladı.
 • The Block verilerine göre mayıs ayında kripto para borsaları 2.18 trilyon dolarlık hacme sahipti. Bu hacim haziran ayında yüzde 56 gerileyerek 958 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Bu hacmin yüzde 69’luk kısmı ise Binance‘de gerçekleşti.
 • Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, 2026 yılına kadar 50 banka ve Fortune 500 listesinde yer alan 3 şirket ile anlaşma sağlanmasını hedefliyor. Bu 3 şirketin token’larının üç yıl içerisinde hayata geçebileceğini ve 2026 yılına kadar hedeflerin 10 şirkete kadar yükselebileceğini ön görüyor.
 • Çin, kripto para hizmeti veren Beijing Tongdao Cultural Development Co. şirketini kapattı. Bu kapatma işlemi Çin Merkez Bankası tarafından yapılan bir açıklama ile duyuruldu.
 • Socios resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile LEV token’ın 13 Temmuz tarihinde satışa sunulacağı duyuruldu.
 • Daha önce NBA takımlarından Philadelphia 76ers ile anlaşan Socios, şimdi benzer bir anlaşmayı Boston Celtics ile yaptı.
 • ABD’li senatör Elizabeth Warren, kripto para piyasasının oldukça oynak olduğunu ve şeffaf olduğunu ifade ederek SEC‘i bu piyasayı düzenlemeye çağırdı.
 • Grayscale fonu 30 milyar dolara ulaştı.
 • El Salvador‘un ardından birçok ülke resmi para birimini Bitcoin haline getirmek için gerekli adımları atmaya hazırlanıyor. Bu ülkelerden biri olan Paraguay da yakın zamanda bir yasa tasarısı olarak Bitcoin’in kabulünü oylayacak.
 • Avrupa Birliği kripto para için yeni bir birim kuruyor.
 • Bir dönemin en büyük kripto para borsalarından olan ABCC, yaşadığı bu durgun dönemin ardından ABCC 2.0 olarak geri dönmeye hazırlanıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.