En büyük 10 kripto para – 10 Temmuz (VİDEO)

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 10 Temmuz (VİDEO)

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 10 Temmuz 2022)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 21.260 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1.2 artarak %43.2 seviyesine yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki değeri 41 milyar dolar artarak 405 milyar dolar seviyelerine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 73 milyar dolar artarak 938 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap adresinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Kripto paralara olan ilgisiyle dikkatleri üzerine çeken Orta Afrika Cumhuriyeti, beklenmedik bir adım atarak ulusal kripto para birimini duyurdu. Duyurulan kripto paranın ismi ise Sango Coin oldu.
  • Geçtiğimiz haziran ayında NFT satışları son 12 ayın en düşük seviyesine geriledi. DappRadar verilerine göre haziran ayındaki NFT satışları 670 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. Haziran ayı verileri mayıs ayına göre yüzde 75 düşüş gösterdi. 2022 yılının ilk ayında 5 milyar dolar olarak kayıtlara geçmişti.
  • Voyager isimli kripto para borç verme platformu iflas başvurusunda bulundu.
  • Geçtiğimiz hafta siber saldırıya maruz kalan Crema Finance, yaklaşık 7.6 milyon dolarlık bir varlığını çaldırmıştı. Saldırganlar bu saldırının ardından fonları iade etti.
  • Memecoin’ler arasında en popülerlerinden olan SHIB, sabit fiyatlı bir kripto para ile karşımıza çıkacak. Bu kripto paranın SHI ismiyle karşımıza çıkacağı açıklandı.
  • Borçları sebebiyle tasfiye riskiyle karşı karşıya kalan Celcius Network, Maker’a son ödemesini de yaparak tasfiye riskini ortadan kaldırdı.
  • DeFi projesi Aave, sabit fiyatlı kripto para piyasasına giriş yapmaya hazırlanıyor. GHO isimli yeni bir sabit fiyatlı kripto para başlatmaya hazırlanan şirket, teminatlı bir şekilde üretim yapacak. Kullanıcıların tüm faiz ödemeleri AaveDAO’da toplanacak. Burada toplanan miktar teminat olarak kabul edilecek ve GHO üretimi gerçekleştirilecek.
  • Binance, İspanya’daki faaliyetlerini resmi bir şekilde sürdürmek için İspanya Merkez Bankası’na Sanal Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı (VASP) olmak için başvurmuştu. Moon Tech isimli şirketi aracılığıyla başvuru yapmış olan Binance, aldığı onay sayesinde İspanya’da kripto para alım, satım ve saklama hizmetini sunabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir