Elon Musk @x kullanıcı adını ele geçirdi!

Elon Musk @x

Elon Musk @x kullanıcı adını ele geçirdi!

ABONE OL 

Twitter‘ı dönüştürmeye olan kararlılığıyla dikkatleri çeken Elon Musk, platformun ismini ‘X‘ olarak değiştirdi. Hala Twitter olarak kullanılan platformun yakında ‘X‘ ismiyle karşımıza çıkması bekleniyor. @x isimli bir kullanıcının hesabı da bu amaçla adeta ele geçirildi.

Elon Musk @x Adına Çöktü

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan ve baştan aşağı tüm sistem üzerinde değişiklik yapan Elon Musk, son olarak platformun logosunu ve ismini değiştirdi. Hali hazırda hala Twitter olarak kullanılabilen platform yakında X ismiyle faaliyetlerini sürdürecek.

Logoyu değiştiren Musk, @x kullanıcı ismine de göz dikmişti. Birçok kişi tarafından @x isimli kişiye ödeme yapılarak kullanıcı adının satın alındığı düşünülse de kullanıcı ismine adeta el konulduğu ortaya çıktı.

Hesabın sahibi yaptığı açıklamada kendisine bir e-posta geldiğini ve kullanıcı adının değiştirildiğini ifade etti.

Bu hesabın kontrolünü ele aldıktan sonra Twitter’ın resmi Twitter hesabının adı @x olarak değiştirildi.

Yeni Twitter CEO’su Yakında Görevine Başladı

44 milyar dolar karşılığında Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, yakın yeni CEO’su ile yola devam edecek. Elon Musk tarafından paylaşılan tweette ”She” ifadesini kullanan Musk, yeni CEO’nun kadın olduğunu da belirtmiş oldu:

Twitter için yeni bir CEO tuttuğumu duyurmaktan heyecan duyuyorum. Yaklaşık 6 hafta içinde başlayacak. Yeni rolüm, yönetici başkanı ve CTO, ürün, yazılım ve hizmetlilerden sorumlu yönetici olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir