Elon Musk Twitter’ı resmen satın aldı!

Musk-Twitter davası Ekim'de gerçekleşecek

Elon Musk Twitter’ı resmen satın aldı!

ABONE OL 

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, aylardır tartışmaların konusu olan Twitter’ı resmi olarak satın aldı. Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Twitter’ı satın aldığını duyurdu.

Elon Musk Twitter’ın Resmen Sahibi!

Elon Musk, bir kez almaktan vazgeçtiği Twitter’ı resmi olarak satın aldı. Geçtiğimiz gün elinde lavabo ile Twitter merkez binasına giriş yapan Musk, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Twitter’ı satın aldığını duyurdu.

Sevgili Twitter Reklamverenleri” başlıklı iki görsel ile açıklamasını yapan Elon Musk, Twitter’satın alma amacını şu ifadelerle açıkladı:

Twitter’ı satın almamın nedeni, çok çeşitli inançların şiddete başvurmadan sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği ortak bir dijital kent meydanına sahip olmanın, uygarlığın geleceği için önemli olmasını düşünmemdir.

Musk, Twitter’ı satın alma sebebinin insanlığa yardım etmek olduğunu da özellikle belirtti.

Elon Musk Twitter konusunda geri adım attı
Elon Musk Twitter’ı resmen satın aldı!

Elon Musk Sayesinde Dogecoin Yükseldi!

Dogecoin, Elon Musk’ın açıklamalarıyla hamle yapmaya devam ediyor. Daha önce defalarca kez Elon Musk’ın tweet’leri ile yükselişe geçen ve bir dönem 0.7 dolar seviyeleri aşan Dogecoin, şimdi bir kez daha yükselişe geçmeye başladı.

Elon Musk, elinde lavabo ile Twitter binasına girdi ve bunu video olarak paylaştı. Bu videonun ardından Dogecoin fiyatı 0.069 dolardan 0.081 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bu yükselişle birlikte bir kez daha görüldü ki Dogecoin yatırımcıları, Elon Musk’ın açıklamalarına oldukça ilgi gösteriyor.

Geçtiğimiz nisan ayında Twitter’ı satın almak isteyen Elon Musk, önce satın almak için tüm adımları sağlamış ardından da vazgeçmişti. Teknoküpür YouTube kanalında Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla ilgili bir video hazırlamıştık. Mutlaka göz atın.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir