Elon Musk Twitter’a CEO arıyor!

Elon Musk Twitter'a talip oldu

Elon Musk Twitter’a CEO arıyor!

ABONE OL 

Twitter’ı satın almasıyla birlikte CEO koltuğuna oturan Elon Musk, CEO görevini teslim edebileceği bir yönetici arayışına girdi.

Elon Musk Twitter CEO Koltuğunu Bırakacak

Elon Musk Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın aldıktan sonra başta CEO olmak üzere birçok üst düzey yöneticiyi işten çıkarmıştı. Ardından ise CEO koltuğuna oturan Musk, birçok açıklama yapmış ve tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Ancak Musk’ın bu görevden memnun olmadığı ve yakın zamanda bir CEO’yu görevlendireceği gelen iddialara arasında yer alıyor. İddialara göre Musk, herhangi bir şirketin CEO’su olmak istemediğini de özellikle belirtti.

Yakında bu konuda resmi bir açıklaması yapması beklenen Musk, Twitter’daki mavi tiki ücretli bir hale getirmişti.

Elon Musk Twitter'ın en büyük hissedarı oldu
Elon Musk Twitter’a CEO arıyor!

Twitter Mesajları Uçtan Uça Şifrelemeye Geçecek

Elon Musk‘ın Twitter’ı almasıyla birlikte Twitter’daki gelişmeler kaldığı yerden devam ediyor. Mesajlar konusunda çalışmalarını sürdüren Twitter, mesajları tıpkı WhatsApp’taki gibi uçtan uça şifreleme yöntemini kullanmaya başlayacak.

Daha önce de gizlilik esaslı ‘Gizli Konuşmalar’ başlıklı bir sekme açan Twitter, bu özelliği sürdüremedi. Şimdi ise yapılan çalışma ile uçtan uça şifreleme yöntemine yakında aktif hale getirilmesi bekleniyor. Ancak bunun da 8 dolar ücretli olan ve mavi tikin içinde bulunduğu Twitter Blue aboneliği ile sunulabileceği iddia ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir