Elon Musk Twitter konusunda geri adım attı

Elon Musk Twitter konusunda geri adım attı

Elon Musk Twitter konusunda geri adım attı

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk Twitter’dan hisse alarak hisselerin yükselmesine neden olmuştu ve Twitter’ın en büyük hissedarı olmuştu. Bunun üzerine Musk’ın Twitter yönetim kuruluna gireceği konuşuluyordu ve bu Twitter CEO’su Parag Agrawal tarafından doğrulanmıştı ancak Musk geri adım attı.

Elon Musk Twitter Konusunda Geri Adım Attı

“Salı günü Elon’un resmi incelemeler yaptıktan sonra yönetim kuruluna katılacağını duyurduk. Elon’un yönetim kuruluna atanması resmi olarak 9 Nisan‘da yürürlüğe girecekti, ancak aynı sabah Elon yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştı. Bunun en iyisi olduğuna inanıyorum.”

Twitter CEO’su Agrawal, yönetime gönderdiği mesajı Twitter üzerinden de yayınladı ve Elon Musk’ın Twitter yönetim kuruluna girmeyeceğini açıkladı.

Elon Musk Twitter’ın En Büyük Hissedarı Oldu

Tesla ve SpaceX şirketlerinin sahibi Elon Musk, aktif bir şekilde kullandığı sosyal medya platformundan 73,5 milyon hisse satın aldı. Yüzde 9,2’ye denk gelen bu satın alım, kurucu Jack Dorsey’in mevcut hissesinden neredeyse 4 kat daha fazla.

Musk’ın yaptığı bu satın alımın ardından Twitter’ın hisseleri de sabit kalmadı ve yüzde 26’lık bir artış göründü. Yaşanan artışın ardından Musk’ın hisselerinin değeri toplamda 2,89 milyar doları buldu.

Elon Musk Twitter’da geçtiğimiz günlerde platformun ifade özgürlüğüne bağlı olmadığı şeklinde bir gönderme yapılmıştı, ardından yapılan bu satın alım Musk’ın manipülasyonlarına bir yenisini ekledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.