Elon Musk Twitter ile anlaştı! Talep kabul edildi

Elon Musk 100 milyon takipçiye ulaştı

Elon Musk Twitter ile anlaştı! Talep kabul edildi

ABONE OL 

Bildiğimiz üzere bot hesap problemi nedeniyle Elon Musk Twitter anlaşması geçici olarak askıya alınmıştı ve bir türlü istenilen sonuç elde edilemiyordu. Nihayet Twitter yönetiminin inadı kırıldı ve Musk’ın teklifi kabul edildi.

Elon Musk Twitter ile Anlaştı

Bir süredir devam eden müzakereler sonunda bir anlaşma ile neticelendi. Anlaşmaya göre Twitter, günlük 500 milyon gönderiden oluşan bir paketi Musk’ın erişimine açacak. Musk ise şirket içi istatistiklere erişerek kullanıcıların ne kadarlık kısmının bot, ne kadarının gerçek hesap olduğunu tespit etmeye çalışacak.

500 milyon gönderinin hangi cihazdan, hangi hesaptan ve ne zaman atıldığı gibi geniş kapsamlı bir veri paketi olacak. Musk’ın bu veri paketine erişebilmesi, satın alımda oldukça önemli bir yere sahip çünkü Musk, Twitter’ı botlardan arındırmak ve hatta kimlik doğrulamasını zorunlu tutmak istiyor.

Elon Musk Twitter İle Anlaştı

İki taraf için de olumlu bir sonuç olsa da bot hesapların sayısına göre satın alım fiyatı konusunda yeniden müzakere oluşabilir. Geçtiğimiz haftalarda bir hesap Musk’a, “Hesapların yüzde kaçı botsa o kadarlık indirim yapılmalı” tweetini göndermişti ve Musk buna katıldığını belirtmişti. Şimdi her şey yeniden başlayabilir ve önceden konuşulan rakamlar değişebilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir