Elon Musk Twitter geçici CEO’su olacak

Elon Musk Twitter geçici CEO'su olacak

Elon Musk Twitter geçici CEO’su olacak

ABONE OL 

Elon Musk Twitter anlaşmasının yakında tamamlanması beklenirken yayınlanan raporlar Musk’ın geçici Twitter CEO’su olarak görev alacağını gösteriyor.

Elon Musk Twitter Geçici CEO’su Olacak

CNBC tarafından 5 Mayıs 2022 Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre, anonim kaynaklar Musk’ın şirketin devralınmasından sonra birkaç ay boyunca Twitter’ın CEO’su olarak görev yapacağını açıkladı.

Şirketin şu anki CEO’su Parag Agrawal, Dorsey’den koltuğu Kasım 2021’de devralmıştı. Agrawal’ın görevi bırakıp bırakmayacağı bilinmiyor ancak Elon Musk’ın bir sonraki CEO’yu zaten belirlediği söyleniyor.

Elon Musk Twitter Geçici CEO’su Olacak

En son gelişme, sosyal medya şirketinin Musk’ın Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık teklifini kabul etmesinden iki haftadan kısa bir süre sonra geldi. 5 Mayıs’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir dosyaya göre, milyarder platformu satın almak için 7 milyar doların üzerinde yeni fon aldı.

Bazı yatırımcılar arasında 5 milyon dolarlık özel yatırım şirketi Honeycomb Asset Management ve 1 milyar dolarlık Oracle’ın kurucu ortağı Larry Ellison yer alıyor. Musk ayrıca 500 milyon dolar yatırım yapan kripto para borsası devi Binance’den de destek aldı

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir