Elon Musk ne kadar vergi ödüyor?

Elon Musk ne kadar vergi ödüyor?

Elon Musk ne kadar vergi ödüyor?

ABONE OL 

Yakın zamanda az miktarda vergi ödemesiyle eleştirilen dünyanın en zengin insanı Elon Musk, spekülasyonlara son vermek için ne kadar vergi ödeyeceğini açıkladı.

Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucu ve CEO’su, uzay ve elektrikli araçlar büyük adımlar atan dünyanın en zengin insanı unvanına sahip olan ünlü girişimci Musk, 2021 yılı için ödeyeceği vergi miktarını açıkladı. Yakın zamanda Time dergisinde “Yılın Kişisi” olarak seçilen Musk, yakın zamanda ABD Senatörü Elizabeth Warren’ın kendisi için söylediği “vergi ödemeli ve herkesten bedavaya geçinmeyi durdurmalı” söylemiyle eleştirilerin odağı olmuştu.

Elon Musk Ne Kadar Vergi Ödüyor?

Dünyanın en zengin insanı Warren’a karşılık olarak “Gözlerini 2 saniyeliğine açsan, bu yıl tarihteki herhangi bir Amerikalıdan daha fazla vergi ödeyeceğimi anlarsın.” cevabını verdi.

Elon Musk bu tartışmaların içerisinde başka bir tweetinde 2021 yılı içerisinde 11 milyar dolar vergi ödediğini kabul ederek tartışmalara son verdi.

Elon Musk ne kadar vergi ödüyor?
Elon Musk ne kadar vergi ödüyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elon Musk’a NFT Jesti Yaptı

Kripto para piyasasının en dikkat çekici taraflarından olan NFT ile ilgili ilgi çekici bir haber de Türkiye’den geldi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elon Musk ile görüşmüş ve Turksat 5B, TOGG pilleri konusunda yapılabilecek iş birlikleri konuşulmuştu.

Bu görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Elon Musk’a bir NFT hediye edildiği ortaya çıktı. Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Erdoğan’ın Elon Musk’a bir NFT hediye ettiğini duyurdu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.