Elon Musk Mars görevi için ilginç bir açıklamada bulundu

 Elon Musk Mars görevi için ilginç bir açıklamada bulundu

Son günlerde çılgın Neuralink projesi ile gündeme gelen ve insan beyni ile bilgisayarı birbirine bağlayacağını iddia eden Elon Musk, şimdi de Mars görevi için ortaya inanılmaz bir iddia attı ve projede yer alanların büyük ihtimalle öleceğini ancak projenin oldukça ihtişamlı olduğunu belirtti.

Mars’ta koloni kurmak isteyen ve bu projesini yakın zamanda hayata geçirmeyi düşünen Musk, projesin geri dönüşü olmayan bir yolculuk olabileceğini söyledi.

“Bunun çok zor ve tehlikeli olacağını vurgulamak istiyorum. Zor bir şey ve korkaklara göre değil. Büyük ihtimalle öleceksiniz, çok zor geçecek. Ancak gerçekleşirse epey ihtişamlı olacak”

Musk temel problemin Mars’a gitmek ve oraya yerleşmek olmadığını, orada hayatta kalmak olduğunu vurguladı.

Elon Musk Dünyanın En Zengin Üçüncü İnsanı Oldu

Tesla hisselerinin akıl almaz yükselişi sürerken Musk’ın serveti 115,4 milyar dolara ulaştı ve dünyanın en zengin insanları listesinde Jeff Bezos ve Bill Gates’in ardından üçüncü sıraya yerleşti.

Geçen hafta ‘100 milyar dolar‘ barajını aşan insanlar arasına adını yazdıran Musk, listeye önce 9. sıradan girmişti ve hızla yükselerek ilk üçe girmeyi başardı. Musk’ın bu hızla çok geçmeden servetini iyice arttırması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir