Elon Musk Bitcoin yazdı, Bitcoin uçuşa geçti!

 Elon Musk Bitcoin yazdı, Bitcoin uçuşa geçti!

Dünyanın en zengin insanı ünvanını geçtiğimiz gün kaybeden Elon Musk, Twitter profil açıklamasına #Bitcoin yazdı. Bu güncellemenin ardından Bitcoin fiyatı uçuşa geçti.

Elon Musk Bitcoin Üzerinde Bir Şeyler Deniyor Olabilir!

Elon Musk, son yüzyılın en dikkat çeken girişimcileri arasında yer alıyor. Daha önce Dogecoin üzerinden yaptığı manipülasyonlarla tepki çeken Elon Musk, Twitter profili açıklamasına #Bitcoin yazdı. Bugün 32 bin dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin, Elon Musk’ın bu hamlesi sonrasında 38.00 dolara kadar yükseldi.

Elon Musk profil açıklamasına Bitcoin yazdı

Bir profil güncellemesi ile 6.000 dolardan daha fazla yükselen Bitcoin’in Elon Musk tarafından manipüle edildiği iddia ediliyor. Bitcoin’in yaşadığı bu yükselişin kısa sürede gerçekleşmesi yine kısa sürede düşüşle sonuçlanabileceği ihtimallerini de akıllara getiriyor.

Elon Musk
Elon Musk Bitcoin
Daha Öncede Bitcoin’e ‘Hayalet Para’ Demişti

Tesla ve SpaceX gibi şirketle servetine servet katan ve günümüzün dahileri arasında gösterilen ve dünyanın en zengin 2. kişisi olan Elon Musk, yaklaşık bir ay önce Twitter’dan gelen bir gönderinin altına Bitcoin’in ‘Hayalet Para‘ birimi olduğunu ifade eden bir makale linkiyle cevap vermişti.

Elon Musk, J. K. Rowling ile olan konuşmasında 0.25 Bitcoin‘e sahip olduğunu açıklamıştı. 0.25 Bitcoin yaklaşık olarak 5.950 dolara (45 bin 390 TL) tekabül ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir