Elon Musk 5,7 milyar dolarlık bağış yaptı

Elon Musk 5,7 milyar dolarlık bağış yaptı

Elon Musk 5,7 milyar dolarlık bağış yaptı

ABONE OL 

6 Kasım tarihinde bir tweet atarak Tesla hisselerinin yüzde 10’unu satıp satmamayı oylayan Elon Musk, sonucun çoğunluğunun evet çıkmasından bir süre sonra hisselerinin yüzde 10’unu satmıştı.

Elon Musk 5,7 Milyar Dolarlık Bağış Yaptı

“Not, hiçbir yerden nakit maaş veya ikramiye almıyorum. Sadece hissem var, dolayısıyla vergileri şahsen ödememin tek yolu hisse senedi satmak.” açıklamasıyla yüzde 10’luk hissesini satan Musk, 19-29 Kasım tarihleri arasında milyarlarca dolar değerinde bağış yaptı.

Musk’ın servetinin küçük bir kısmıyla dünyadaki açlık sorununun çözüleceği konusu uzunca bir süre konuşulmuştu. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, birkaç belge paylaşarak 19-29 Kasım tarihleri arasında ismi açıklanmayan bir hayır kurumuna, Elon Musk tarafından 5,7 milyar dolar değerinde 5 milyon 44 bin Tesla hissesi bağışlandı.

Elon Musk 5,7 milyar dolarlık bağış yaptı

SpaceX şirketinin CEO’su yeni nesil mucit ve girişimci Elon Musk, uzaydan internet hizmeti Starlink kullanıcı sayısını açıkladı. Şimdiye kadar 25 farklı ülkede kullanılan internet hizmeti Starlink kullanıcı sayısı 250 bin kullanıcıyı aştı.

Birkaç hafta önce Starlink servisi için yeni bir paket açıklanmıştı. 99 dolarlık bir paketle sunulan internet hizmetine 499 dolar değerinde donanım harcaması isteniyor. Pakette sunulan internet hızı ise 50-250 Mbps arasında değişiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir