El Salvador Bitcoin alımına devam ediyor

El Salvador Bitcoin

El Salvador Bitcoin alımına devam ediyor

ABONE OL 

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin‘i resmi para birimi ilan eden El Salvador, her düşüşte Bitcoin satın almaya devam ediyor. Bu sabah ki Bitcoin fiyatının düşüşünden de faydalanan El Salvador 150 Bitcoin daha satın aldı.

El Salvador Bitcoin Almaya Devam Ediyor

Bitcoin yine bir ”Kanlı Pazartesi” gününe imza attı. 47.220 dolar seviyelerinde 44.400 dolar seviyelerine kadar düşüş gösteren Bitcoin bu haber hazırlanırken 44.800 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, bugün sabah saatlerinde paylaştığı tweet’inde 150 Bitcoin daha satın alındığını açıkladı.

El Salvador bu alımla birlikte toplamda 700 Bitcoin’e sahip oldu. El Salvador, haziran ayında tüm vatandaşlarına 30 dolarlık Bitcoin dağıtmıştı ve dağıtılan bu Bitcoin’lerin dolara çevrilmemesi istenmişti. Chivo isimli cüzdanın resmi olarak kullanılacağı da o dönemde ifade edilmişti. Nayib Bukele, Bitcoin’in El Salvador’un resmi para birimi olduğunu açıklarken, Chivo isimli uygulamanın da Play Store, App Store ve App Gallery isimli uygulama marketlerinde yer almasını istedi. Google, Apple ve Huawei ise henüz bu konuda bir açıklama yapmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.