e-Devlet hacklendi mi? İşte çarpıcı detaylar

e-Devlet hacklendi mi

e-Devlet hacklendi mi? İşte çarpıcı detaylar

ABONE OL 

e-Devlet ve içerisindeki sistemlerinin siber saldırıya maruz kaldığı ve verilerin bir kısmının paylaşıldığı iddia edildi. Gazeteci İbrahim Haskoloğlu tarafından paylaşılan bir tweet serisinde detaylardan bahsedildi.

e-Devlet Hacklendi mi?

Nüfus Genel Müdürlüğü yalanlama açıklaması yaptı! Haberi Okumak İçin TIKLAYIN.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu başta olmak üzere birçok Twitter kullanıcısı e-Devlet’in siber saldırıya maruz kaldığını ve başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok ünlü ismin cep telefon numaraları ve ev adreslerinin paylaşıldığı görüldü.

İbrahim Haskoloğlu kendisine ulaşan hackerlardan teyit etmek amaçlı kendi bilgilerini istedi ve hackerlar istenen bilgileri kendisine ulaştırdı. Yalnızca e-Devlet‘in değil birçok resmi internet sitesinin saldırıya uğradığı ve hacklendiği hackerlar tarafından ifade edildi.

Paylaşılan tweet serisinde e-Nabız sisteminin de hacklendiği ve istenilen vatandaşın Covid-19 durumunun negatif ve pozitif olarak değiştirilebildiği ifade edildi. Bu veriler ile ilgili resmi kaynaklardan henüz bir teyit veya yalanlama gelmedi ancak sosyal medyada oldukça ses getirdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.