E-bebek hacklendi, 350 BTC fidye istendi

   E-bebek hacklendi, 350 BTC fidye istendi

  Türkiye’nin popüler internet girişimi e-bebek hacklendi. Şirketin doğruladığı hack iddialarında öne çıkan bir detay vardı, detayda verilen bilgilere göre hacklerlar, sistemi eski haline getirip şirkete teslim etmek için 350 Bitcoin değerinde fidye talep etti.

  Şirket, yaptığı “Değerli bebeveynlerimiz, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına bazı güncellemelere ihtiyacımız var. Bu durumun kısa sürmesi için elimizden geleni yapıyoruz, biz de sizden uzak kalmak hiç istemiyoruz. En kısa sürede görüşmek üzere.” açıklamasıyla bir problem yaşadığını açıkladı.

  E-bebek hacklendi, 350 BTC fidye istendi

  5 TEMMUZ 2020 PAZAR GÜNÜ SAAT 03.19 İTİBARİYLE EBEBEK.COM WEB SİTESİ VE EBEBEK MOBİL UYGULAMASI ERİŞİMİNDE YAŞANAN PROBLEMLERİ VE YAŞANAN SÜRECİ HER ZAMANKİ AÇIKLIĞIMIZLA KAMUOYUNA ARZ EDERİZ. SÖZ KONUSU ERİŞİM AKSAKLIKLARI, SİSTEMLERİMİZİN SİZE HİZMET VERMESİNİN ENGELLENMESİ AMAÇLI DÜNYADA PEK ÇOK KURUMUN HATTA DEVLETLERİN MARUZ KALABİLDİĞİ ULUSLARARASI BİR SİBER SALDIRI İLE İLGİLİDİR. ÜZÜNTÜ İLE BELİRTMEK İSTERİZ Kİ BU SERVİS ENGELLEME GİRİŞİMİ BU KEZ ‘EBEBEK’ MARKASINA YÖNELİK YAPILMIŞTIR. EBEBEK TEKNİK ALTYAPISI, ÜST DÜZEY KORUMA STANDARTLARI SEVİYESİNDE OLUP GEREKLİ TÜM GÜVENLİK ÖNLEMLERİ SÜREKLİ GÜNCEL TUTULMAKTADIR. BU DOĞRULTUDA, AÇIKÇA BELİRTMEK İSTERİZ Kİ ÖZELLİKLE BEBEVEYNLERİMİZİN KREDİ KARTI BİLGİLERİ İLE İLGİLİ EN UFAK BİR RİSK SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. YASAL SORUMLULUKLARIMIZ ÇERÇEVESİNDE İLGİLİ KURUMLAR İLE İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE SÜREÇ YÖNETİLMEKTEDİR. ALANINDA YETKİN UZMANLAR, WEB SİTEMİZİN VE UYGULAMAMIZIN KONTROLLÜ VE KADEMELİ BİR ŞEKİLDE NORMAL SEYRİNE DÖNMESİ İÇİN TİTİZLİKLE ÇALIŞMAKTADIR. AYRICA BU SÜREÇTE HİÇBİR BEBEVEYNİMİZE HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞATMAMAK İÇİN 52 İLDEKİ 161 MAĞAZAMIZLA HİZMET VERMEYE DEVAM ETMEKTEYİZ. EBEBEK OLARAK HER ZAMAN, HER KOŞULDA BEBEVEYNLERİMİZİN TÜM İHTİYAÇLARINI EN İYİ ŞEKİLDE KARŞILAMAK ÖNCELİĞİMİZDİR.

  Şirketin açıklaması yukarıdaki gibi ve hack doğrulandı, Uzmancoin tarafından ulaşılan bilgilere göre de hackerlar sistemi eski haline getirip teslim etmek için 350 Bitcoin talep ediyor. Bu miktar TL bazında 22.199.800 TL gibi büyük bir miktar yapıyor ve şirketin bu parayı ödemeyi kabul edip etmeyeceği bilinmiyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir