Dünyanın ilk Kürtçe oyunu Bejan’ın galası gerçekleşti

Dünyanın ilk Kürtçe oyunu Bejan'ın galası gerçekleşti

Dünyanın ilk Kürtçe oyunu Bejan’ın galası gerçekleşti

ABONE OL 

Batman merkezli Erkam Yazılım tarafından geliştirilen dünyanın ilk Kürtçe oyunu olan Bejan, ilk galasını Diyarbakır şehrinde gerçekleştirdi, galada açıklama yapan Erkam Yazılım Genel Müdürü Behmen Doğu, oyunun App Store ve Google Play Store’dan indirilebileceğini belirtti.

Sadece bir oyun olmayan Bejan aslında bir proje. Bejan Oyun, Bejan Çizgi Film, Bejan Eğitim Seti ve Bejan Oyuncak olmak üzere çocuklar için geliştirilmiş 4 farklı alanda sunulan proje için Sanayi Bakanlığı’nın ve Diyarbakır Dicle Teknokent Ar-Ge Projesi’nin onay verdiği belirtildi.

Bejan mobil oyun

Dünyanın İlk Kürtçe Oyunu Bejan’ın Galası Gerçekleşti

2-5 yaş arası çocuklara hitap eden oyun için Behmen Doğu, “Projemiz Kürtçe’yi yaşatma ve zenginleştirme amacı taşısa da Türkçe ve İngilizce dublaj da var. Bejan kızımın adı, anlamı ise ağrısı ve sıkıntısı olmayan demektir. Projenin ismi buradan geliyor. Çocukluğumda birçok kültürün kendine has çizgi filmi vardı fakat sonradan bizim de böylesine evrensel bir çalışmamız neden olmasın diye düşündüm ve Erkam Yazılım olarak 2 yıl boyunca aktif çalıştık. Bun projeyi yoğun bir emek sonucu açığa çıkardık. Elbette ki eleştirilebilecek yönleri olacaktır. Bu eleştiriler bizim için ön açıcı olup daha iyisi için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

Bejan gala

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir