Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Huawei yerini koruyor

   Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Huawei yerini koruyor

  Huawei ABD ambargosuna rağmen satışlarını arttırarak dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmuştu. İçerisinde bulunduğumuz 2020 yılının Mayıs ayında liderliğini koruyan Huawei, Samsung ve diğer akıllı telefon üreticilerine fırsat vermiyor.

  Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi Huawei Zirveyi Koruyor

  Counterpoint Research isimli araştırma şirketinin sonuçlarına göre Huawei zirveyi koruyor. Yılın ilk çeyreğinde ikinci sırada olan Huawei, aylık bazda ilk defa Nisan ayından Samsung‘u geride bırakarak dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmuştu. Yine aylık bazda Mayıs ayında da zirveyi koruyan Huawei, ikinci çeyrek sonucunda dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.

  Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Huawei

  ABDÇin ticaret savaşlarından büyük yaralar alan Huawei çabuk bir şekilde toparlanmıştı. Google servislerini yeni akıllı telefonlarında kullanamayan şirket, eski modellerini yenileyerek Google servislerini kullanabiliyor. Yaşanan zorlukları avantaja çeviren Huawei, ambargolardan güçlü bir şekilde sıyrıldı.

  Huawei‘yi 0.1 gerisinde olduğu Samsung takip ediyor. Apple dünyadaki akıllı telefon pazarının %13‘ünü elinde bulunduruyor. Oppo, Vivo ve Xiaomi‘de %8‘lik bir pazar payına sahip. Geriye kalan %23‘lük pazar payını ise diğer akıllı telefon üreticileri paylaşıyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir