Dünyadaki teknolojik ürün sayısı açıklandı!

Dünyadaki teknolojik ürün sayısı

Dünyadaki teknolojik ürün sayısı açıklandı!

ABONE OL 

Dünya üzerinde teknoloji geliştikçe teknolojik ürün ihtiyacı da artıyor. Hayatımızın her alanında yer alan teknolojik ürünlerle ilgili hazırlanan rapor dünyadaki bilgisayar, tablet ve akıllı telefon sayısını bizlere gösteriyor.

Dünyadaki Teknolojik Ürün Sayısını Gösteren Raporun Detayları

Gartner isimli araştırma şirketi yayınladığı son raporla akıllı telefon, bilgisayar ve tablet kullanımının detayları karşımıza çıkıyor. Araştırmanın detaylarına göre 2021 yılında bu üç teknolojik ürünün dünyadaki toplam sayısı 6.2 milyara yükselecek.

Dünyadaki teknolojik ürün sayısı açıklandı!

2021 yılında dizüstü bilgisayar ve tablet kullanımı 125 milyon adet artacak. Akıllı telefon miktarı ise 2020’ye göre yüzde 1 artacak ve totalde bu üç ürünün dünyadaki sayısı 6.2 milyara ulaşacak. Masaüstü bilgisayar sayısında ise ciddi bir düşüş bekleniyor. 2020’de 522 milyon adet olan dizüstü bilgisayar sayısı 2022 yılında 470 milyon adete gerileyecek.

Araştırma dünyadaki bilgisayar sektörünün 2021 yılının ilk çeyreğinde yüzde 32 oranında büyüdüğünü gösteriyor. Bunun sebebinin ise Korona virüsünün giderek yaygınlaşması olarak kabul ediliyor. Uzaktan eğitimin yaygınlaşması evlerdeki tablet ve dizüstü bilgisayar ihtiyacını arttırdı. Bu ihtiyaçta oranlara bu şekilde yansıdı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.