DSÖ Başkanı: Korona virüsü vaka sayısı 10 milyonu geçecek!

   DSÖ Başkanı: Korona virüsü vaka sayısı 10 milyonu geçecek!

  Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhonam Ghebreyesus: “Şimdiye kadar 9.2 milyonu bulan Korona virüsü vaka sayısı gelecek hafta 10 milyonu aşabilir.” açıklamasını yaptı.

  Özellikle son dönemlerde Amerika bölgesinde oldukça yoğun geçen Korona virüsü dönemi salgının 2. dalgasının çok da uzak olmadığını gösteriyor. Ülkemizde de 700’lü sayılara düşen vaka sayısının tekrar 1.400’lere çıkması korkutmaya başladı.

  Birkaç gün önce dünya genelinde 150 bin’le en çok vaka sayısının yaşandığı günü geride bırakmamızla DSÖ Başkanı yeni bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

  koronavirüs harita

  “Korona virüsü vaka sayısı 10 milyonu geçecek”

  Hac yasağını desteklediğini söyleyen Ghebreyesus, önümüzdeki hafta içinde dünya genelinde vaka sayısının 10 milyonu geçeceğini belirtti. Dünyadaki birçok virüs hastanesinde solunum cihazı sıkıntısı çekildiğini belirten Ghebreyesus’un açıklamalarından sonra DSÖ Acil Durum Programı Başkanı Dr. Mike Ryan, Güney ve Orta Amerika bölgelerinde henüz vaka sayısının en üst noktaya ulaşmadığını belirtti.

  Güney Amerika’da vaka sayısı 1.8 milyonu geçerken 74 binden fazla ölü sayısı dikkat çekiyor. Orta Amerikada ise vaka sayısı 65 binken ölü sayısı 1.800’ü geçmiş durumda.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir