Donald Trump kripto paraları hala sevmiyor!

Donald Trump kripto paraları hala sevmiyor!

ABONE OL 

Eski ABD Başkanı Donald Trump, başkan olduğu dönem de olduğu gibi hala kripto paralara yönelik olumsuz açıklamalarına devam ediyor. Son olarak yaptığı açıklamada dolara sahip olmayı sevdiğini ifade etti.

Donald Trump Kripto Para Açıklamasına Yenisini Ekledi

Geçtiğimiz hafta Donald Trump’ın eşi Melania Trump kendi NFT koleksiyonunu duyuracağını açıklamıştı. Bu açıklamaların ardından Donald Trump bir açıklama yaptı. Bu açıklamalardan anlaşıldığı gibi eşinin NFT koleksiyonunu duyurmasının bile Donald Trump‘ın fikrini değiştirmemiş.

Donald Trump kripto paralarla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Onu (kripto paraları) hiç sevmedim çünkü dolara sahip olmayı seviyorum. Bence para birimi dolar olmalı. Yani hiçbir zaman büyük bir hayranı olmadım ama gitgide daha da büyüyor ve kimse bu konuda bir şey yapmıyor. Tüm bunlara (kripto paralara) sahip olmak istemiyorum. Bir gün benzerini hiç görmediğimiz bir patlama olabilir. Büyük teknoloji patlamasını çocuk oyuncağı gibi gösterecek. Bence bu çok tehlikeli bir şey.

Donald Trump kripto para
Donald Trump kripto paraları hala sevmiyor!

Trump Daha Önce de Şu Açıklamaları Yapmıştı

Fox Business‘a konuşan Donald Trump, doların öneminden bahsederek kripto paralar yatırım yapmanın ”potansiyel olarak gerçekleşmeyi bekleyen bir felaket” olduğunu ifade etmişti. ABD dolarının bu dünyanın para birimi olması gerektiğini de belirten Trump, Bitcoin’in tüm dünyada aktif olabilmesi için çok sayıda düzenlemeye ihtiyaç olduğunu ifade etmişti:

Bu dünyanın para birimi dolar olmalı. Ve dünyadaki tüm Bitcoin’lerin orada olması gerektiğini düşünmüyorum. Bunları çok ama çok yüksek düzeyde düzenlenmeleri gerektiğini düşünüyorum. Doların avantajını ve doların önemini ortadan kaldırıyor.

Donald Trump yönetimi kripto paralara pek fazla olumlu yaklaşmayan ve düzenlemeye yönelik hamleleriyle hatırlanıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir