Dogecoin neyin peşinde?

 Dogecoin neyin peşinde?

Elon Musk tarafından paylaşılan tweet’lerle fiyatı ciddi artış göstererek 0.70 dolar seviyelerine yükselen Dogecoin, market değeri olarak en büyük 4. kripto para oldu. Dolayısıyla kripto para piyasasındaki yatırımcıların birçoğu Dogecoin’in amacını merak eder oldu.

Dogecoin Nereye Kadar Yükselecek?

Dogecoin fiyatı geçtiğimiz yılın eylül ayıyla kıyaslandığında 280 kat artış göstererek 0.70 dolara yükseldi. Bu yükselişin büyük çoğunluğu Elon Musk tarafından paylaşılan tweet’ler oldu. 0.0025 dolar fiyat etiketiyle bir dönem yüzüne bakılmayan Dogecoin şimdilerde 1 dolara yaklaştı.

Şaka amaçlı üretilen Dogecoin‘in nereye kadar yükselebileceği sorusuna birçok analist bile sessiz kalıyor. Herhangi bir amacının olmaması ve yalnızca bir kişinin ağzından çıkan sözlerle yükselmesi sebebiyle hangi fiyata ulaşacağı konusunda bir tahmin bulunmuyor.

Dogecoin şu an 0.71 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Piyasa değeri ise 92.6 milyar dolara olarak kayıtlara geçti.

Dogecoin fiyatı
Dogecoin Nereye Kadar Yükselecek?

FED Başkanı Dogecoin Açıklaması

Elon Musk tarafından hakkında sık sık tweet atılan Dogecoin, 0.45 dolar fiyatına kadar yükselmişti. 0.0025 dolar fiyatından 0.70 dolara kadar yükselmesiyle dikkatleri çeken Dogecoin, FED Başkanı Jerome Powell‘a sorulmuştu. Powell, Dogecoin için ”saçmalık” ifadesini kullandı. Dogecoin yatırımı yapan kişilerin yalnızca fiyata bakarak satın alım yaptıklarını belirten Powell, bunun piyasalarda oluşan bir köpüğe sebep olduğunu belirtmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir