Disney Plus nasıl Türkçe yapılır? Önemli profil ayarları

Disney Plus nasıl Türkçe yapılır

Disney Plus nasıl Türkçe yapılır? Önemli profil ayarları

ABONE OL 

Disney Plus nihayet Türkiye pazarına giriş yaptı, bir önceki haberimizde nasıl üye olunacağını ve nasıl indirileceğini paylaştık. Şimdi de Disney Plus nasıl Türkçe yapılır sorusundan bazı önemli profil ayarlarından bahsedeceğiz.

Disney Plus Nasıl Türkçe Yapılır?

Uygulamayı Türkçe yapmak için önce profile girmemiz gerekiyor. Profilleri Düzenle seçeneğinin ardından karşımıza oluşturduğumuz profiller çıkıyor. Kendi profilimizi seçtikten sonra uygulamanın kendi dili olan İngilizce’de App language seçeneği yer alıyor ve tıkladıktan sonra Türkçe’yi bulup seçiyoruz.

Disney Plus Nasıl Türkçe Yapılır?

Uygulama dili seçeneğinin hemen üstündeki Otomatik Oynatma seçeneği izlediğimiz dizinin bölümünün bitmesinin ardından yeni bölümü otomatik ya da manuel olarak açma seçeneğini seçtiriyor. Alttaki GroupWatch ve SharePlay ise farklı aile üyeleriyle ortak bir yapım izleme seçeneği sunuyor.

Profile geri döndüğümüz zaman Uygulama Ayarları seçeneğinde uygulamanın Wi-Fi ve mobil veri ayarlarını yapmamızı sağlayan bir ekran çıkıyor karşımıza. Aynı zamanda indireceğimiz videoların kalitesi de buradan belirleniyor.

Hesap ayarları kısmında hesap bilgileri, üyelik bilgileri ve profil oluşturmak için kısıtlama seçeneği yer alıyor. Buradan diğer tüm cihazlardan oturum kapanabilir, üyelik seçeneği değiştirilebilir ve yeni profil oluşturmak için parola girilmesini sağlayabiliriz.

Disney+ Türkiye’de! Nasıl Kayıt Olunur?

Disney Plus platformuna üye olabilmek için buradan üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz. Aylık ya da yıllık seçenekten hangisi bize daha uygunsa seçiminizi yapıyoruz. Sonraki sayfada üye olmak istediğimiz mail adresini girip devam ediyoruz ve ardından karşımıza Abone Sözleşmesi çıkıyor. Sözleşmeyi de okuyup onayladıktan sonra şifre oluşturuyoruz. Sonraki sayfada ise ödeme bilgilerimizi girmemiz gerekiyor. Ödeme bilgilerimizi de girmemizin ardından Öde ve Abone Ol seçeneği karşımıza çıkıyor. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra artık Disney+ üyesi oluyoruz. Son olarak uygulamayı indirdikten sonra profil içerisinde hesap ayarlarından hesabımızı doğrulamamız gerekiyor. Hesabı doğrula dedikten sonra mail adresimize bir kod geliyor ve gelen kodu uygulamaya geri dönüp giriş yapmamız gerekiyor.

Disney Plus Mobil Uygulama Nasıl İndirilir?

Uygulamayı indirmek için telefonumuzun internet tarayıcısından giriş yapmamız gerekiyor. Ardından bu bağlantıya gittiğimiz taktirde karşımıza bir indirme seçeneği çıkıyor. Buradaki seçenek bizi telefonumuzun uygulama mağazasındaki Disney+ uygulamasına götürüyor ve geriye sadece indirip istediğimiz içeriği izlemek kalıyor.

Uygulamayı indirme ekranı

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir