• 4 Haziran 2020

Disney+ 1 ayda 5 milyon abone kazandı

 Disney+ 1 ayda 5 milyon abone kazandı

2019 yılında kullanıma açılan ve ilk gün 10 milyon aboneye sahip olarak dikkat çeken Disney+ 1 ayda 5 milyon abone kazandığını açıkladı. Korona virüsü salgınından sonra bu yükselişin olması evlerinde karantinada kalan insanların yoğun ilgi gösterdiğinin etkisi olarak yorumlanıyor.

Disney+

The Walt Disney Company tarafından Kasım 2019 tarihinde ABD’de kullanıma sunulan çevrimiçi dizi ve film platformu, ilk gününde 10 milyon abone toplamıştı. Ancak ilk birkaç hafta sürekli olarak teknik aksaklıkları nedeniyle çok konuşulmuştu. Yeterli bir altyapıya sahip olmadığı ve Netflix seviyesine çıkamayacağı konuşuluyordu.

Ancak Disney Plus’ın 4 Mayıs Star Wars gününde yapılan açıklama ile abone sayısının 5 milyon arttığı ve toplam sayının 54.5 milyon olduğu belirtildi.

Şirket sözcüsü bir röportajında 2024 yılına kadar abone hedefinin 60-90 milyon arası olduğunu açıklamıştı. Hedefin üstüne çıkmaları kuvvetli bir ihtimal.

Platformun beklenenden daha hızlı büyümesi küresel çapta etkili olan salgına bağlanıyor. Dünyanın büyük çoğunluğunda yüz milyonlarca insan evlerinde karantinadalar ve internet kullanımı büyük ölçüde artmış durumda. Bu durum da dijital platformlara olan talebin büyük bir oranda arttığını gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir