Dijital Lira testleri 2023’te başlayacak!

Dijital Lira test

Dijital Lira testleri 2023’te başlayacak!

ABONE OL 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından geliştirilen Dijital Lira‘nın test sürecinin 2023’te başlayacağı açıklandı.

Dijital Lira Testleri İçin Tarih Verildi

Cumhurbaşkanlığı tarafından her yıl duyurulan yıllık program duyuruldu. 2023’te gerçekleştirilecek projelerin yer aldığı programda Dijital Lira testlerine ait detaylar da yer buldu.

Cumhurbaşkanlığı 2023 yılı programına göre Dijital Lira testleri 2023’te başlayacak. Dijital Türk Lirası olarak programda yer bulan projenin dijital kimlik ve FAST sistemleri ile entegrasyon çalışmalarının da tamamlanacağı ifade edildi.

Bu süreçte bankalarla da araştırma, geliştirme ve test çalışmalarının sürdürüleceği ifade edildi.

Dijital Lira testleri 2023’te başlayacak!

Merkez Bankası Dijital Para Ekibi İçin İlanı Yayınlamıştı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası dijital para projesini hızlandırmak amacıyla yeni ekip arkadaşları arayışına çıkmıştı. Merkez Bankası tarafından yayınlanan ilanda şu ifadeler yer almıştı:

“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, ortaya koyduğu kurumsal vizyon çerçevesinde geleceğin finansal altyapısını şekillendirecek stratejik projeler yürütmektedir. Merkez Bankasının yenilikçi teknolojiler alanındaki hedeflerini gerçekleştirmesi amacı ile 2020 yılı başında Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü kurulmuştur. Genel Müdürlük aynı zamanda Yenilikçilik Odağı (Innovation Hub) olarak faaliyet gösterecektir.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir