Dijital euro için araştırmalar başlıyor!

Dijital euro

Dijital euro için araştırmalar başlıyor!

ABONE OL 

Avrupa Merkez Bankası tarafından geçtiğimiz ay yapılan açıklamada Dijital Euro için bir toplantı yapılacağı ve bu toplantının 14 Temmuz tarihinde gerçekleşeceği açıklanmıştı. Bugün o toplantı gerçekleştirildi ve Dijital Euro için araştırmaların başlayacağı açıklandı.

Dijital Euro Toplantısı Gerçekleştirildi!

Avrupa Merkez Bankası önderliğinde toplanan üye ülkeler Avrupa Birliği bölgesinde kullanılması için bir Dijital Euro hamlesi atmak konusunda hem fikirde olduklarını gösterdi. Toplantıda alınan karara göre Dijital Euro için 24 ay sürecek bir araştırmanın başlayacağı açıklandı.

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta tarafından şu açıklama yapıldı:

“Pazarlanabilir bir ürün tasarlamak için gerekli kaynakları tahsis edeceğiz. Ancak dijital bir euro çıkarılıp çıkarılmayacağına dair bir karar ancak daha sonraki bir aşamada verilecek. Ve her halükarda dijital euro, nakit parayı tamamlayacak, onun yerine geçmeyecek.”

dijital euro
Dijital euro için araştırmalar başlıyor!

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde daha önce Dijital Euro ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

 ”Hala değerlendirme sürecindeyiz, fakat tüketicilerin ve Avrupalıların tercihlerini gerçekten ifade edebilmesi ve Dijital Euro kullanmaktan memnun olup olmayacaklarını söylemeleri için halk müzakeresi başlattık. Avrupalılar harcama, birikim ve yatırım için dijital yollara giderek daha fazla yönelirken, gerektiğinde bir Dijital Euro oluşturmaya hazır olmalıyız.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir