Detective Chinatown 3 gişe rekoru kırdı ve Endgame’i tahtından etti

 Detective Chinatown 3 gişe rekoru kırdı ve Endgame’i tahtından etti

Çıktığı dönem neredeyse tüm rekorları kıran ve Avatar‘ı geride bırakan Avengers: Endgame, açılış hafta sonu rekorunu Detective Chinatown 3 gişelerine devretti. Geçen yıl Ocak ayında çıkan ancak geri çekilen, Çin’deki tiyatro ve sinema salonlarının yeniden açılmasıyla geçen hafta yeniden sinema salonlarına dönen film, açılış hafta sonu rekoru kırdı.

detective chinatown 3 ile ilgili görsel sonucu

Detective Chinatown 3 Gişesiyle Endgame’i Tahtından Etti

Avengers serisinin son filmi Endgame, Avatar’ı geride bırakarak tüm zamanların en çok hasılat elde eden filmi olmuştu, ayrıca 500 milyon, 1 milyar ve 1,5 milyar dolar hasılata en hızlı ulaşan film ünvanıyla birlikte tüm zamanların en yüksek açılış hafta sonu hasılatını 1,2 milyar dolar gibi ulaşılması zor bir seviyeye çıkarmıştı. Endgame’in tek bir bölgede ulaştığı en yüksek açılış haftası miktarı ise 357 milyon dolarla rekor kırarken Çin yapımı DC3 filmi Endgame’i şimdilik bu konuda geride bıraktı.

Detective Chinatown 3, Çin’deki açılış haftasında 398 milyon dolar hasılat elde ederek tek bir bölgedeki açılış hafta sonu gişe rekorunu kırdı. Çin’de oldukça popüler olan film serisinin üçüncü filminin bölgesel yükselişinin devam edeceğine kesin gözüyle bakılırken küresel boyutta da büyük bir sıçrama bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir